Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Mi lehet a gond? Egy ismerősöm...

Mi lehet a gond? Egy ismerősömtől kaptam egy navigációt hozzá programmal mert neki nem kellett. Megtervezi az útvonalat behozza a térképet, de nem talál gps adóvevőt és nem mutatja hogy hol vagyok, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen kizart, hogy azert nem kellett az ismerosodnek, mert nem mukodik rendesen es nem akart vele bajlodni?
2015. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem nem szobában akarsz navigálni?

A Te lakásodhoz nincs térkép...

2015. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. hozzászóló: Biztos vagyok benne hogy működőképes. Egyrészt láttam menni, másrészt vagyok olyan jóban vele hogy ha nem működik akkor vagy megmondja, vagy oda se adja, harmadrészt felhívtam mondtam neki hogy mivan és mondta hogy vigyem el szervízbe és fizeti a szervízköltség felét.

2. válaszoló: Ennyit énis értek hozzá és nem a szobában próbálkoztam.Elsőként az udvaron, majd be kellett mennem városba úgyhogy feltettem az ablakba úgymond a "helyére"(ha esetleg megmarad) és próbáltam úgyis és semmi. Egyszerűen nem talál műholdat és nincs vétel. Holnap vinném szervízbe.

2015. júl. 7. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Tudod hányan próbálkoznak szobában? Aztán mégiscsak jó.

2. A GPS kizárólag vevő, az égvilágon semmiféle adó nincs benne, aminek köze van a GPS-hez. 20 000 km távolságra, mert ott "járnak" a holdak, kellene rendesen adóenergia.

Milyen program van rajta? Lehet elfelejtette a beállításokat, többek között azt, hogy, melyik kommunikációs porton(COM 1-től 10-ig) és milyen sebességgel (4800-112000 Bd) lehet kommunikáéni a GPS chippel.

Próbálj rátenni (másik kártyán) egy ős IGOt, hogy azzal megy-e.

Azzal le lehet kerestetni automatán ezeket az adatokat és be kell írni a sys.txt-be.

2015. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
IGO Primo van rajta. Sikerült ma megoldani. Elvittem haveromhoz, aki jobban ért hozzá mint én aki csak használja. Kipróbálta, felcsatlakoztatta a gépre, megnyitott valami sys.txt fájlt ott volt valami GPS-es adatok írva, ott a számokat átírta "AUTO" szövegre. Nem tudom mit csinált vele de most tökéletesen működik.
2015. júl. 9. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán nem baj, ha érted is, mit csinált.

Ezt írtam:

Lehet elfelejtette a beállításokat, többek között azt, hogy, melyik kommunikációs porton(COM 1-től 10-ig) és milyen sebességgel (4800-112000 Bd) lehet kommunikálni a GPS chippel.

A GPS kommunikációs adatokat vagy a sys.txt-ből olvassa, vagy automatikusan keresi.

Itt mintha változott volna valami a programban, mert más volt a sys.txt-ben, mint ami a készüléknek megfelel.

Ezért nem találta.

Ha automatára teszem, akkor viszont megkeresi, de ez időbe telik.

Ezért célszerű az egyszer felderített kommunikációs adatokat beírni.

Igaz ezt áttéve egy másik készülékre lehet ismét nem működik, de mint látod, nem gond úrrá lenni rajta....

2015. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igy ahogy az utolsó irja. Nekem is minden bekapcsolás után bekell állitani. Valami frissitésnél el lett állítva. Kiveszem a pipát majd vissza és már rá is áll.
2015. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!