Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Mio Digiwalker P360 GPS-hez...

Mio Digiwalker P360 GPS-hez ha veszek antennát akkor fogok tudni forgalom infót fogni vele?

Figyelt kérdés

Egy külföldi GPS fórumon most olvastam, hogy a GPS-em tudna fogni forgalom infót és csak egy antenna kell hozzá. Azt hiszem ez a GPS fórum valahol az USA-ban lehet, nem tudom.


A kérdésem az, hogy mi a helyzet a Budapesti GPS-ekkel fogható forgalom infóval, bárki foghatja azt ha van rá alkalmas GPS-e vagy kell hozzá valami előfizetés vagy van rá bármilyen limitáció, hogy hogyann lehet azt használni?



#GPS #antenna #forgalom infó
2017. máj. 12. 14:51
 1/6 pptomi válasza:
Németországban és Ausztriában. Ott van TMC szolgáltatás, Magyarországon nincs, még antennával sem.
2017. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemcso ***** válasza:

#1

Ez nem igaz, van itthon is tmc csak olyan, amilyen...


Licensz kell a tmc használatához.

2017. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És mit jelent az "olyan amilyen"?


Úgy tudom, hogy a régebbi TMC, az eredeti, csak szöveges infót adott a forgalomról, a TMC2 pedig már az útirány tervezésekkor is figyelembe veszi a kapott forgalom infót.


Feltételezem, hogy nálunk is már a TMC2 működik, nem?


És mit jelent a licensz ebben az esetben, kinek kell ezért fizetni?


Tehát pl. akár az EU-ból vagy vagy az USA-ból ha egy külföldi eljön hozzánk a csili-vili GPS-ével, nem kap forgalom infót mert nem fizetett egy licenszért?

2017. máj. 13. 08:33
 4/6 pptomi válasza:
Nekem a kocsiban gyári navi van, bárhol ahol van szolgáltatás azt kezeli. Kivéve Magyarországon.
2017. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemcso ***** válasza:

M.o-ban tmc adatokat sugároz a Petőfi rádió. Csak kevés és néha pontatlan a közlekedési információ, amit a tmc-n megosztanak a közlekedőkkel.

Bekapcsolt tmc szolgáltatásnál már a tervezéskor is figyelembe lehet venni az infokat, de figyelmeztethet pl. balesetre a tervezett útvonalon és kerülő útvonalat adhat.

Én wayteq x990-t használok tmc támogatással és jó párszor mentett meg dugóban várakozástól. De mint mondtam, kevés útinfot közölnek rajta hazánkban. A Waze ezerszer hatékonyabb ennél.

A licenszről itt olvashatsz:

[link]

2017. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 14. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!