Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Baj ha nem zárom el a fali...

Baj ha nem zárom el a fali csaptelepet amihez a mosógép van kötve?

Figyelt kérdés
1 hónapja van a mosógépem.Mikor mosok akkor beállítom a programot,elindítom a gépet,ha végzett kiteregetek ahogy szokás.De eddig sose zártam el a csapot.Ezzel bajt csináltam??Folyhat belőle a víz??
2019. júl. 24. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A gép bírja.

A bekötőcső is új, de évek múltán kilyukadhat, és a lakást elönti a víz ha nem vagy otthon. Amúgyis, a gépben műanyag alkatrészek vannak, én nem bíznám rá a véletlenre.

2019. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem baj. Ilyen erővel az utcai főcsapot is el lehetne zárni minden alkalommal.
2019. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

#1 netto hulyeseget beszel, ne nagyon figyelj ra.


A mosogepben magnesrele van, ami aram nelkul is elzarva tartja a viz utjat. Erre van kitalalva. Amiota ebben a lakasban lakunk (12 eve), azota egyszer volt elzarva a mosogep csapja, akkor is azert mert szerelni kellett a gepet. A konnektorbol sem szoktam soha kihuzni, mert ha egyszer a fokapcsoloja le van kapcsolva, nem vesz fel aramot.


Nem kell mindent tulaggodni, tulgondolni, agyonbiztositani, megteszik ezt helyetted a gyartok.

2019. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Épp ma mutatták az RTL híradóban, hogy egy férfi hibás konnektorjától leégett a háza. Ő se húzta ki 12 éve...
2019. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ha van biztosítás, akkor nem gond, vinni kell a számlát és kifizetik:

[link]

2019. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem véletlenül találták ki az aquastop megoldásokat, amiből létezik többféle konstrukció is.

Konkrétan azért kellett kitalálni, mert történtek beázások a bekötőcső hibája miatt.

Amikor az emberek nem zárják el a sarokszelepet, a hálózati nyomáslökések, vízütések pedig néha kinyírják a bekötést.

Mi nevezünk vízütésnek? Amikor hirtelen elzárunk egy csapot / szelepet (akár mi vagy a szomszéd) az áramló víz nyomása kártékony ütést mér a rendszerre.

Aquastopot nem részletezem: --> Google.

Ja, én mindig elzárom a sarokszelepet.

Mert hülye nem vagyok.

2019. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zárd el a csapot, mert a tömlő is szétmehet, valamint a mágnesszelep is átereszthet egy idő után! Én is mindig elzárom a víz-betápot.
2019. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!