Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használt klímát érdemes venni?

Használt klímát érdemes venni?

Figyelt kérdés
100k-ért láttam multi Split, 2 beltéri egységes klímát, az egyik beltéri 3 kw-os, a másik 5.2 kw-os. Nagy térben kellene. Én nem tudom, lehet placebo, de valahogy ezek az on/offos klímák, mintha jobban hűtenének, több párát kiszednek a levegőből, sokkal elviselhetőbb az idő. Míg egy inverteres az csak ilyen langyos levegőt fúj.
2019. júl. 27. 23:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Használt klímát ne! Annyiszor elmondták már itt nem csak én hanem mások is. Széthajtott több éves penészes, csörgő-zörgő, nikotinos, kátrányos cigifüstös stb...


Szerinted miért adják el? Azt ne gondold, hogy majd elviszi és kifertőtleníti neked vírus, baktérium és penészgomba ellen egy szakemberrel. Sosem értettem, hogy az emberek miért veszik meg a mások koszát porát ganaját tartalmazó használt klímát ami 10 éven át szívta be egy ki tudja milyen család levegőjét, ami valószínűleg sosem volt karbantartva, szakembert is csak akkor látott a klíma amikor felszerelték.


Mivel a szakmában dolgozok sok ilyet látok, már a cég sem vállal használt klímát, átlagban 1,2 hónap eltelik és csörög a telefon hogy hiba van, az mindegy hogy most vállal a szerelő garanciát vagy nem. A telefon csörögni fog és a megoldást a rossz használt légkondira a szerelőtől várják! Inkább írj rám itt privátban és beszélek a főnökömmel, hogy találjon ki egy kedvező megoldást neked erre a problémára, persze egy új klímával, ha még aktuális.


Szakmailag meg csak pár dolog:

1. Az ON/OFF és inverteres klímákat sose hasonlítsuk össze, még csak véletlenül se. 2. Azért veszik meg a spli-et mert ez a legolcsóbb hűtési megoldás, egy központi klíma átlagos lakásba kb. 3 millából áll meg, persze márkafüggő is.(magánlakásban nem sok ilyet láttam) 3. Jó lenne, ha elfelejtené már mindenki ezt a "befúj a másik szobába is a split" könyörgöm mitől fújna be a 10 méterre lévő hermetikusan szinte teljesen elzárt 3 méter magasságban található beltéri egyik szobából a másik szobába egy 2nm-es ajtófelületen át? Egyrészt nem erre tervezték, nem olyan a kialakítása és nem is ez a feladata. Másrészt az hogy kis és nagy teljesítményű klímát beszereltet a tulajdonos szakszerűtlenül egy 3 vagy 4-szer nagyobb térbe mint amit a klíma elbír az nem jelenti azt hogy az jó, csak annyit hogy meg akarja spórolni a lakás normális klimatizálását.


Gondoljatok bele, hogy beszerel a tulaj egy 2,5kW-os split-et a 80,90nm-es lakásába ahova alapba már 7kW a hőigény, alsó hangon! Ezzel hűti le az egész lakást (illetve azt hiszi). Mi történik? Kinyitja az összes ajtót mondván "menjen be mindenhova a hideg". Beállítja a klímát az aktuális hőmérsékletre teszem azt 24 fokra. Ja hogy az nem hűti le az egész lakást rendesen? Akkor ráteszi 16, 18 fokra, mert az úgy jó neki! Nos... egy jobb minőségű 2,5-ös split max 20-25nm amit letud hűteni, a klíma előtt frankón hideg lesz, ha az ember oda áll akkor megfagy. Persze a többi szobába ugyan hűvösebb van, de közben a klíma nem kapcsol ki. Miért baj ez? Hát, azért mert ki kellene hogy kapcsoljon. Minden gépben van, nevezzük most termosztátnak, ami a beállított értéknél kikapcsolja a készüléket, de ilyen helyzetben sosem fog kikapcsolni. Magyarul állandóan megy a beltéri/kültéri ventilátor és a kompresszor is, az eredmény egy nagy villanyszámla lesz és egy túlhajtott klíma, ami vagy kibírja az extrém helyzetet vagy nem.


Elgondolkoztatok már azon, hogy az otthoni háztartási hűtőgép ajtaja miért van csukva? Már ha éppen nem be vagy kiveszel valamit. Ennek egy oka van, arra a kapacitásra tervezték tehát azt a fél köbméter zárt teret le tudja hűteni és pont. És arra felfigyelt e bárki is hogy miért nem kapcsol be a hűtőgép állandóan? Azért, mert van egy zárt tér, amit egy mágneses ajtóval lezárnak, és a beállított értéknél szabályszerűen kikapcsol. Ha kinyitod az ajtót, azzal nem tudod lehűteni a 200 légköbméteres lakásod. Ha így lenne, akkor senki nem venne klímát, csak kinyitná otthon a hűtő ajtaját és máris klimatizálta az egész lakást. Azért sajnos a lakás klimatizálása nem ilyen egyszerű...

2019. júl. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!