Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 12V-os csőventilátort köthetek...

12V-os csőventilátort köthetek-e hálózati adapterre?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem vagyok villanyszerelő :D Csőventilátor vásárlását terveztem. Ki is néztem egyet, amit elegendő lett volna egyből hálózatra kötni. Viszont ennek a ventilátornak valahogy a 12v-os verzióját sikerült megvásárolnom, és mindenképpen hálózatra kötném. Némi nyomozás után kiderült, hogy egy transzformátorra lenne szükség mindehhez. Arról nem találok semmi információt, hogy egy minden adatnak megfelelő adapterrel miért ne működhetne ugyanúgy, mint egy transzformátorral.


A ventilátor 12 V (50Hz) / 24W fogyasztású / 2 amperes


Tehát működne egy 12V (50-60 Hz)- 2A adapterrel is?


A trafós megoldást indokatlanul drágának találom ebben az esetben; 7.500 ft-ba került a jelenlegi ventilátor, és 2.000 forinttal lett volna drágább az azonnal hálózatra köthető, viszont a trafó +5-6.000 ft kiadást jelentene. (Ráadásul - mint mondtam, nem vagyok villanszerelő - az most frankón ott kívül lifegne?)

Az oldallal nem szeretnék szerencsétlenkedni, sajnos nagyon komplikáltá tették így is a vásárlást, sok idő volt a kiszállítás is, így nagyon örülnék, ha adapterrel is megoldható volna.


Egy 12v-os (50-60Hz)-es, viszont 2.9 amperes adapterrel már kipróbáltam, de úgy egy óra szolgálat után feladta a működést, tojást is lehetett volna sütni rajta. Őszintén sajnálom a hozzá nem értésem, de próbálkozom, igyekszem ésszel.



2019. júl. 30. 04:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A 12V/2A fogyasztás azt jelenti, hogy olyan adapterre van szükséged ami pontosan 12V-ot és minimum 2A-t tud leadni. A feszültség persze sosem lesz halálpontosan 12V de az adapteren ez szerepeljen.


Vagyis a te szempontodból a 12V/2A és a 12V/2.9A-es táp is jó. Az utóbbi elméletileg jobb mert van benne tartalék.


Hogy miért ment tönkre, az rejtély.

2019. júl. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben becseréltetném olyanra amit csak be kell dugni a konnektorba.
2019. júl. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ennek a ventilátornak valahogy a 12v-os verzióját sikerült megvásárolnom,"

Ha neten rendelted, a kézhezvételtől 14 napon belül visszaküldheted.

2019. júl. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizni kell azt is, hogy a ventilátornak egyenáram vagy váltóáram kell-e, mert az adapterek ebben a tekintetben is eltérhetnek. A kis zárt adapterek túlmelegedése csak kis teljesítmény esetén előzhető meg.
2019. júl. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Talán egyszerűbb, ha picit konkretizálom a modellt, és köszönöm az eddigi válaszokat :)


Szóval ez egy Dalap 150 SD 12 volna.


[link]

2019. júl. 30. 07:57
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
#1-#2 vagyok. Biztos hogy váltakozó fesz (AC) kell neki? Azért elég ritka a 12V AC. Az linken ezt nem találtam meg. A teljesítménye 16W vagyis 16/12=1.3A áramot kellene felvennie elméletileg.
2019. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondanám, hogy annyit tudok, amennyit te is tudhatsz, de gyanítom sajnos annyit sem. Nem igazán értek hozzá, ha ilyesmi kihívással szembesültem, mindig elegendő volt, ha közvetlenül a hálózatra kötöttem, dugót vagy adaptert kötöttem hozzá az ismert paraméterek alapján. Azóta kipróbáltam egy másik adaptert is, mely 12V (50Hz) 3A, de nem vált be. Sajnos azt a hatást sem érte el, mint a 2.9A-es. Próbáltam minél többet megtudni erről a termékről, de hiányos ismereteim révén sajnos nem mondanak túl sokat az információk, de 12V AC-re esküsznek mindenhol.
2019. júl. 30. 09:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy olyat, amire szükséged van. Ezt benézted, de kár erőltetni. Add el, küld vissza, vagy nem tudom. Az sem zárom ki, hogy már tönkre tetted a próbálgatások során.
2019. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként minden oldalon mást írnak az adataira, és egyik sem az, ami a dobozon van. Például a zajszint majdnem a kétszerese, na nem mintha a többi pusztán apróság volna. Sajnos ahogy mondtad, valószínűleg visszáruként fogja végezni. Pedig tényleg szeretném megoldani valahogy, amíg bírta a 12V (50Hz) 2.9A adapterrel a működést, valóban nagyon jó munkát végzett alacsony energiafelvétellel. Azért mégis ~2300 rpm-en forog. De nem egy burkolatból kiálló hatezer forintos pilóta keksszel szeretném orvosolni a problémát, ez biztos. Sajnálom, hogy nem voltam vagy vagyok okosabb egy jobb megoldáshoz.
2019. júl. 30. 09:29
 10/14 A kérdező kommentje:
A használati utasítás szerint meg elvileg egyből hálózatra is lehetne kötni. Na az volt a szép lecsapódás. :D ez volt az első próba, akkor gyanítottam, hogy ez így nem lesz jó, utána próbáltam az adaptert is, ami még működött is egy darabig. A ventilátornak nem hiszem hogy lett bármi baja. Sem égett szaga nem volt, sem forró. Az adapter viszont annál inkább :D
2019. júl. 30. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!