Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 12V-os csőventilátort köthetek...

12V-os csőventilátort köthetek-e hálózati adapterre?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem vagyok villanyszerelő :D Csőventilátor vásárlását terveztem. Ki is néztem egyet, amit elegendő lett volna egyből hálózatra kötni. Viszont ennek a ventilátornak valahogy a 12v-os verzióját sikerült megvásárolnom, és mindenképpen hálózatra kötném. Némi nyomozás után kiderült, hogy egy transzformátorra lenne szükség mindehhez. Arról nem találok semmi információt, hogy egy minden adatnak megfelelő adapterrel miért ne működhetne ugyanúgy, mint egy transzformátorral.


A ventilátor 12 V (50Hz) / 24W fogyasztású / 2 amperes


Tehát működne egy 12V (50-60 Hz)- 2A adapterrel is?


A trafós megoldást indokatlanul drágának találom ebben az esetben; 7.500 ft-ba került a jelenlegi ventilátor, és 2.000 forinttal lett volna drágább az azonnal hálózatra köthető, viszont a trafó +5-6.000 ft kiadást jelentene. (Ráadásul - mint mondtam, nem vagyok villanszerelő - az most frankón ott kívül lifegne?)

Az oldallal nem szeretnék szerencsétlenkedni, sajnos nagyon komplikáltá tették így is a vásárlást, sok idő volt a kiszállítás is, így nagyon örülnék, ha adapterrel is megoldható volna.


Egy 12v-os (50-60Hz)-es, viszont 2.9 amperes adapterrel már kipróbáltam, de úgy egy óra szolgálat után feladta a működést, tojást is lehetett volna sütni rajta. Őszintén sajnálom a hozzá nem értésem, de próbálkozom, igyekszem ésszel.



2019. júl. 30. 04:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

AC 12 V kell neki:

[link]

Noha ez más típus, de itt is említik:

[link]

[link]

Halogénizzókhoz való 12 V-os trafókat lehet kapni.

Csak ne az elektronikus változatával próbálkozz, mert az konkrétan izzókhoz van kitalálva, azaz ohmos terhelésre, ezért LED-ekkel is problémás.

Hogy te rányomtad a 230 V-ot, valószínűleg zárlatos lett a ventilátorban lévő Graetz-híd egyik diódája, ezáltal a trafót félhullámban rövidre zárja, másik félhullámról működhetett esetleg.

Viszont, ha ez ilyen megoldású, akkor elképzelhető, hogy működhet DC 12 V-ról is, de azt csak egyik irányba rákötve.

Másik irányban zárlat.

2019. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"A használati utasítás szerint meg elvileg egyből hálózatra is lehetne kötni."

Mert több változatban is gyártják, típusszám végén a 12 különbözteti meg.

Ha a 12-es szám nem szerepel rajta, akkor 230 V-os.

2019. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem eröltetném, élnék a távollévők között kötött vásárlási szerződés esetén gyakorolható elállási joggal.


Vettél drágán egy ventit, még a táppal kéne cseszekedni, az is idő, pénz, aztán egy gány a végeredmény.


Vegyél egy egyszerű 150-es 230 voltos csőventilátort annyiért, amennyi a 12V-os táp lenne házhoz szállítással.


Mondjuk egy ilyet:

[link]


Hasraütés és fél perc keresés után, biztos akad ennél még jobb és olcsóbb is.

2019. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A gyártó a kérdésemre ezt a trafót ajánlotta hozzá:


[link]


Érdemes megfigyelni hogy 60W teljesitményű.

2019. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!