Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villamossági rejtély, boszorká...

Nagyonjenő kérdése:

Villamossági rejtély, boszorkányság, X akta?! Ha a cirkó és a tűzhely egyszerre vannak csatlakoztatva a hálózathoz, azonnal leveri a kismegszakítót.

Figyelt kérdés
Helyszín: családi ház,2x16 Amper. Adva volt egy csereérett ezeréves cirkó (az egyik fázisról leágazva) és egy csereérett ezeréves piezógyújtós gáztűzhely (a másik fázisról). Ha egyszerre lettek bedugva (nem bekapcsolva, tehát még terhelés nélkül) azonnal leverte annak a fázisnak a kismegszakítóját, amelyikről a tűzhely dolgozott. A Fí relé nem kapcsolt ki. Egyenként bedugva mindkettő hibátlan, de ahogy a dugaljba kerül valamelyiknek a csatlakozója, PUFF. Le lett cserélve a cirkó egy újra, a jelenség ugyanaz. Áháá, mondom, akkor a régi tűzhely volt a szar. Végre le lett cserélve az is egy újra. De a jelenség ugyanaz. Csak lelkes laikus vagyok, de azt se tudom a hibakutatásban milyen irányba induljak el. Bármilyen ötletet hálásan megköszönnék!
2019. aug. 14. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Zárlatos a hálózat.
2019. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy bonyolódjon a talány, teljesen mindegy, hogy milyen nagyobb fogyasztó megy párhuzamosan (bojler, hegesztő, hajszárító stb.), ha csak a cirkó vagy csak a tűzhely van bedugva, akkor semmi baj. Hosszabbítóval próbáltam innen is onnan is megtáplálni őket, de az eredmény mindig ugyanaz: amint ez a kettő egyszerre van akár kikapcsolt állapotban bárhová bedugva, azonnal lecsap a kismegszakító.
2019. aug. 14. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:

"Le lett cserélve a cirkó egy újra, a jelenség ugyanaz. Áháá, mondom, akkor a régi tűzhely volt a szar. Végre le lett cserélve az is egy újra."

Téged kellene lecserélni, hogy eddig nem nézetted meg olyannal, aki ért is hozzá.

2019. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy villamossági szakembert az megtalálja baj forrását .
2019. aug. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mr. V. ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy a nulla igazából nem nulla, vagy a nulla és a föld nálad nem ugyanaz.
2019. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mr.V., ez egész sokmindent megmagyarázna. Nagyon köszönöm az ötletet!
2019. aug. 15. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mr.V., ez egész sokmindent megmagyarázna."

Nem egészen, hiszen külön mindkettő működik. Ha csak az egyiknél volna felcserélve, az azonnal lenyomná az áramvédőt.

Ezért javasoltam, hogy hozzáértővel nézesd meg és ne tippekre vadássz.

Volna tippem nekem is, de sajnos ez nem az az eset ahol így kell megoldani a dolgokat.

2019. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként igazatok van abban, hogy szakit érdemes hívni. És köszönöm azt is, hogy foglakoztatok a problémámmal. Azért kértem ki a véleményeteket, mert ha valami hót' banális villamossági bibiről lenne szó (egy félrekötés vagy tudomisén), akkor nem kell mestert vadászni, szabit kivenni stb. Még egyszer azért átbogarászom töviről hegyire a hálózatot, és ha megint nem találok semmit, akkor megadom magam.
2019. aug. 15. 20:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerős azt mondta,hogy párba válogatva kell venni cirkót,és tűzhelyt akkor nem lehet ilyen probléma.
2019. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!