Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megéri ez a fagyasztó?

Megéri ez a fagyasztó?

Figyelt kérdés
Régi Lehel fagyasztóm irtó sokat zabál, napi 2 kw-ot is. Ezért Lecserélném. Ez tetszett meg. [link] A+++, ami szerintem behozná hamar az árát. Egy ugyanekkora Electroluxot néztem még ki, de az csak A+-os volt. Mondjuk a régi Lehelhez képest az is egy megváltás lenne, de ha már van A+++ is nem sokkal többért, akkor inkább azt választanám.
2019. aug. 28. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi egy 88-as évjáratú fagyasztót cseréltünk ki 10 éve egy akkori modern kombi hűtő-fagyasztóra. 3 hónapig nem jött villanyszámla.
2019. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

azt nem tudom hogy megéri e.. tegnap este 9kor olvastam a hozzászólásodat és a gorenje A+++ 160 literes fagyasztómra tettem egy kis mérőt..

Most 10:00 perckor ugrott 1 KWH-ra a fogyasztása, tehát 1.4-1.5kwh a normál napi fogyasztása.

mivel a te fagyasztód a fele, fogyassza a felét, de inkabb kicsivel többet 1kwh-t számolhatunk naponta nyugodtan,

38 ft / napot spórolsz tehát évi 14e ftot. ez alapján 6.4 év múlva leszel nullán.


a hamartól messze van, környezetvédelmileg persze nem tudom hogy a gyártás és szállítás környezetszennyezése hogyan viszonyul a megtakarított elektromos energiához.

2019. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát azért az se kevés, figyelembe véve, hogy A+++. Akkor a fogyasztásom még jónak is mondható. Bár melegek is vannak, de a maiak már elvileg sokkal toleránsabbak, a régi Lehel azért már 30 fokos szobahőmérséklet fölött igencsak szenved. Akkor lehet marad egyelőre.
2019. aug. 29. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, nálam 25 fokban van mert bár a kamra nincs klimatizalva de átmegy a hűvös így lett ez a fogyasztás amit írtam
2019. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!