Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi, de soha sem használt...

Régi, de soha sem használt Rubina 1290 varrógép magától beindul (varr), ha a pedál is csatlakoztatva van, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 18:19
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:
A pedál.
2019. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez mennyire lehet biztos? Igazából első bekapcsoláskor rendesen ment, aztán valahogy elromlott. Ha nem csatlakoztatom rá a pedált, akkor csak világít a varrógép lámpája, de úgy nem indul be, így én is a pedálra, vagy esetleg a vezetékre tippeltem. Valaki már azt is mondta, hogy zárlatos lehet, de az szerintem más problémát is okozhatna, ill. levágná a biztosítékot a házban.
2019. szept. 2. 18:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Meglepő dolgot fogok állítani, egy villanykapcsoló hogyan működik?

Zárlatot csinál, attól világít a lámpa.

Ilyen régi varrógépek pedálja szénbetéteket tartalmaz, ami megtaposva összenyomódik, csökken az ellenállás, elindul a motor.

Maximális taposásnál pedig egy érintkező még jól rövidre is zárja az egészet, hogy biztosan pödörjön a cérna.

Gond akkor lehet, ha ezek a szénbetétek elhasználódnak a sok taposásától gondolom és akaratlanul is átvezetgetnek, amitől a gép önálló életre kel.

Lehet, hogy szétszedve javítható, vagy ócskapiacon is szokott lenni komplett pedál.

2019. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a pedál zárlatos, akkor nem fogja levágni a biztosítékot. Ugyanis a pedál (úgy sejtem legalábbis) úgy működik, hogy van benne egy ellenállás, és ahogy nyomod le, egyre kisebb részét kapcsolja be az ellenállásnak az áramkörbe. Ha teljesen lenyomod, akkor rövidre zárja a saját két vezetékét.


Ez még nem csinál bajt, mert a varrógép motorja sorosan van kapcsolva vele. Gondolj rá úgy, mint egy sima lámpára kapcsolóval: a kapcsoló, ha bekapcsolod, maga rövidzárlat lesz, de ami áram ezen a zárlaton átfolyik, annak át kell folynia a lámpán is, ezért összességében nem fog olyan nagy áram folyni.


De lehet, hogy csak be van benne ragadva, vagy ilyesmi. Próbáld kicsit megrázogatni, óvatosan ütögetni. Ha szétszedhető, és valaki ért az ilyesmihez a családból, ki is tisztíthatjátok, hátha kosz van csak benne.

2019. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lassabb voltam :-)


De vicces, hogy mindketten ugyanazzal példálózunk.

2019. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezt a pedál szétszedést-kitisztítást lehet, hogy megpróbálom, ha nem nehéz, és van hozzá youtube videó. Igazából eladásra lenne szánva, ezért akarom pontosan belőni, hogy mi lehet a baja.
2019. szept. 2. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Valóban a pedállal lehet a baj, még akár pókok ill más rovarok is beköltözhettek, aztán elpusztulva a maradványaik vezetőként viselkednek.
2019. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tegnap el is felejtettem a lényeget (#3): van elvileg egy indítókapcsoló, ami akkor zár, amikor megmozdítod a pedált.

Mégpedig éppen a szenes szabályzó bizonytalanságainak kivédésére, ennek feladata, hogy teljesen megszakítsa az áramkört, amikor nem lépnek a pedálra.

A szenes szabályzót pedig úgy kell elképzelni, hogy van egy cső, amiben szénkorongok vannak (gyakorlatilag széntabletták, csak sík felülettel).

Ezeket nyomással összepréseli a pedál, amitől csökken az ellenállás.

Mondhatnánk, hasonló elven működik az egykori szénmikrofon is. Mai szemmel nézve primitív, de máig működik, a hasonló varrógépeknél.

Tehát elvileg ezt a bizonyos "főkapcsolót" kellene megvizsgálni.

2019. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez az indítókapcsoló, ha jól értem, akkor a pedálban van?
2019. szept. 4. 17:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, valamilyen érintkező formájában.

Pontosan már nem emlékszem, régen szedtem szét ilyet.

2019. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!