Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kapcsolhatna a szagelsz...

Hogyan kapcsolhatna a szagelszívó automatikusan?

Figyelt kérdés

A szituáció: főbérlő vagyok egy nagy házban. Lakóim vannak, s mindenkit megkértem, hogy ha süt, főz vagy melegít valamit az elektromos kerámia tűzhelyen, akkor kapcsolja be a szagelszívót, mert különben a ház telemegy ételszaggal és zsírral, ami mocskot és penészt csinál a konyha környékén. Persze mindenki fittyet hányt rá, ezután kulturáltan kiírtam egy kis cédulára és semmi.

Most arra gondolok, hogy automatikusra kellene alakítani a szagelszívót, vagyis kapcsoljon be ha kell. Gondoltam, hogy termosztátot rakok bele, vagyis ha meleget észlel, akkor beindul. Vagy megbontom az áramköröket, reléket teszek be, amik meghúznak, ha bármelyik gombot elforgatják a sütőn vagy a főzőlapon. De ehhez sok relé és bonyolult bekötés kell, ráadásul szét kell szednem a dolgokat. Most az jutott eszembe, hogy a bemenő tápkábelre kellene csak felkattintani valami kütyüt, ami ha áramfogyasztást érez, akkor kapcsolja az elszívót.

A kérdés lényege: létezik olyan elektronikai eszköz, ami ezt tudja? Vagyis a bemenő tápkábelben érzékeli az átfolyó áramot?



2019. nov. 3. 07:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így nem működik. Van ki-be kapcsoló és valószínűleg fokozatgomb is a páraelszívón. Hiába kap áramot a páraelszívó, a felhasználó fogja és kikapcsolja a kapcsolóval :(
2019. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy elküldtem a választ, eszembe is jutott a talán jó megoldás! Megfordítanám a logikát, csak akkor tudja bekapcsolni a főzőlapot a lakó, ha már megy az elszívó. Így az elszívó nélkül egy mp-et se tud menni a főzőlap. Szerintem csak ez a megoldás a járható, bár személyes véleményem, hogy ez nagy kicseszés velük.
2019. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Előző: természetesen ha automatikus a rendszer, kikötöm a kézi kapcsolókat persze. Ez az automatizmus lényege. Amúgy miért kicseszés? Neki egy mozdulat bekapcsolni, de nekem x-ezer forint újrafesteni a földszintet meg sikálni a zsír a falakról. Nagy kérés, hogy menjen az a ki***szott szagelszívó, ha főz?
2019. nov. 3. 08:19
 4/22 anonim ***** válasza:
mozgásérzékelővel.
2019. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy ha a főzőlap lehajtható fedeles, akkor lezárva nem megy a páraelszívó, felnyitva megy.

2019. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem értem a lepontozást. Ha meg ennyire érted, a kérdést sem értem minek feltenni. Egyszerűen sorosan kell bekötnöd a két eszközt, mi a kérdés ebben? Mégis milyen felkattintós eszköz kellene ehhez?
2019. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

# 6

Mekkora okosságok.

1. Nem csak a kérdező tud leminősíteni. Bárki, aki még csak hozzá sem szól.

2. "Sorba kötni", ez meg a kedvencem. Fórumokon minden buta laikus azt hiszi, hogy amikor a lámpák sorban vannak a plafonon, az a soros kötés.

Ez hülyeség!

Te is valójában a fogyasztók párhuzamos kapcsolására gondoltál, csak nem tudod, miről beszélsz.

Más kérdés, hogy az is kicsit hülyeség.

2019. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Az elszívót fixre kötném és master-slave elosztó.
2019. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%

#7, tudom hogy bárki értékelhet, nos akkor aki szerint nem hasznos a válaszom, ők mind tudnak egy jobb megoldást a helyzetre, gondolom te is, csak megosztani minek..

Laikus maximum te vagy, mégis milyen plafonon lévő lámpákról beszélsz? Ha egy kicsit is értenél hozzá, tudnád, hogy miért kell sorosan kötni a két eszközt. Nem gondoltam semmiféle párhuzamos kapcsolásra. Miért gondolnék rá, jó esetben alapból is párhuzamosan vannak kötve... Ha szerinted "kicsit hülyeség" párhuzamosan kötni, akkor te nagyon el vagy tévedve, fogalmad nincs miről beszélsz. Ha se sorban, se párhuzamosan nem jó, akkor mégis mi az anyád kínja a jó neked? Kötözködés, kifogáskeresés megy, de nem látom, hogy megosztottad volna a kérdezővel a te megoldásodat, pedig nyilván mindent is tudsz.

2019. nov. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szirty ***** válasza:
43%

"Egyszerűen sorosan kell bekötnöd a két eszközt, mi a kérdés ebben?"


Megtennéd hogy lerajzolod azt a "soros bekötést" amit megoldásként elképzeltél és a képet belinkelnéd ide?

2019. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!