Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kapcsolhatna a szagelsz...

Hogyan kapcsolhatna a szagelszívó automatikusan?

Figyelt kérdés

A szituáció: főbérlő vagyok egy nagy házban. Lakóim vannak, s mindenkit megkértem, hogy ha süt, főz vagy melegít valamit az elektromos kerámia tűzhelyen, akkor kapcsolja be a szagelszívót, mert különben a ház telemegy ételszaggal és zsírral, ami mocskot és penészt csinál a konyha környékén. Persze mindenki fittyet hányt rá, ezután kulturáltan kiírtam egy kis cédulára és semmi.

Most arra gondolok, hogy automatikusra kellene alakítani a szagelszívót, vagyis kapcsoljon be ha kell. Gondoltam, hogy termosztátot rakok bele, vagyis ha meleget észlel, akkor beindul. Vagy megbontom az áramköröket, reléket teszek be, amik meghúznak, ha bármelyik gombot elforgatják a sütőn vagy a főzőlapon. De ehhez sok relé és bonyolult bekötés kell, ráadásul szét kell szednem a dolgokat. Most az jutott eszembe, hogy a bemenő tápkábelre kellene csak felkattintani valami kütyüt, ami ha áramfogyasztást érez, akkor kapcsolja az elszívót.

A kérdés lényege: létezik olyan elektronikai eszköz, ami ezt tudja? Vagyis a bemenő tápkábelben érzékeli az átfolyó áramot?



2019. nov. 3. 07:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Mert mi van ha az nincs is?"

Az visszamehet az időben 2012 előttre. Akkor nem kellett.

Mindig ezzel a hülye kérdésekkel jönnek. Mi van akkor ha nekem nincs ez meg az. Semmi.

Amíg nincs ellenőrzés, amíg meg nem döglik valaki, amíg fel nem robban a ház, stb.

Akkor bünti, börtön, a biztosító nem fizet, stb.

2019. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Szirty ***** válasza:

Nem értetted meg a kérdés lényegét.


Ha van szagelszívó és felújítás van, előírják, hogy a gázra szelep kell, ne égethesse ha nem megy az elszívó, mert az égéstermék, a CO, halál, tragédia!!!


Nagyon jó, érthető, védjük az emberek életét.


Ha nincs szagelszívó, soha nem is volt és nem is tervezik, DE felújítás van, akkor nem kell szelep?

Mert akkor nem lehet szelepet kapcsolgatni a nem is létező elszívóval igaz?

Igen, igaz!


Ekkor két eset lehetséges:

1,

Ilyen esetben (felújításkor) kötelező beépíteni szagelszívót, majd a szóban forgó szelepet a fenti életvédelmi okokból szabályosan telepíteni kell.


2,

Ha nem volt elszívó és felújítás történik, akkor nem kell szelepet szerelni a gázra.

Lehet égetni vidáman, sütővel fűteni éjjel is ahogy eddig is lehetett, had hulljon a család férgese.


Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy melyik eset a hivatalos.

Ha a második akkor én komoly ellentmondást látok, ami morális kérdéseket vet fel.


Így érthető a felvetés?

2019. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!