Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kapcsolhatna a szagelsz...

Hogyan kapcsolhatna a szagelszívó automatikusan?

Figyelt kérdés

A szituáció: főbérlő vagyok egy nagy házban. Lakóim vannak, s mindenkit megkértem, hogy ha süt, főz vagy melegít valamit az elektromos kerámia tűzhelyen, akkor kapcsolja be a szagelszívót, mert különben a ház telemegy ételszaggal és zsírral, ami mocskot és penészt csinál a konyha környékén. Persze mindenki fittyet hányt rá, ezután kulturáltan kiírtam egy kis cédulára és semmi.

Most arra gondolok, hogy automatikusra kellene alakítani a szagelszívót, vagyis kapcsoljon be ha kell. Gondoltam, hogy termosztátot rakok bele, vagyis ha meleget észlel, akkor beindul. Vagy megbontom az áramköröket, reléket teszek be, amik meghúznak, ha bármelyik gombot elforgatják a sütőn vagy a főzőlapon. De ehhez sok relé és bonyolult bekötés kell, ráadásul szét kell szednem a dolgokat. Most az jutott eszembe, hogy a bemenő tápkábelre kellene csak felkattintani valami kütyüt, ami ha áramfogyasztást érez, akkor kapcsolja az elszívót.

A kérdés lényege: létezik olyan elektronikai eszköz, ami ezt tudja? Vagyis a bemenő tápkábelben érzékeli az átfolyó áramot?



2019. nov. 3. 07:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a pacsik kinek az, kinek az. Aki a soros kapcsolást felvetette, annak halvány fogalma sincs az elektronikáról, inkább tanácsoljon más témában máshol. Sajnos a kérdésemre nem kaptam választ, úgyhogy megyek és beépítek egy termosztátot, amelyik érzékeli, ha meleg jön a főzőlapról és így kapcsolja az elszívót.
2019. nov. 3. 12:19
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező. pont a legbonyolultabb megoldást választod. nálam a klotyóban is van automata elszívó, a tűzhely felett is.


kérdésedre válaszolva: van olyan érzékelő, amely a bemenő kábelen érzékeli az átfolyó áramot. Van néhány magyar tűzhely(úgy húsz éve) ami ezt tudja..


a hőérzékel is kijátszható, de az átfolyó áramot nemigen tudják mókolni. a mozgásérzékelő lenne a legegyszerűbb, de az is kijátszható, illetve ha kimegy a konyhából hosszabb időre, akkor leáll. Jön a tél, talán a nagymennyiségű hideg levegő áramoltatására is ügyelni kell.


Javaslom menj be egy biztonságtechnikai boltba, ahol olyan dolgokat látsz, ami biztosan segít. (Pl.-Kertész utca, vagy Péterhegyi út)


de van olyan lehetőség is, amely akár ötven méterről tudja be-ki kapcsolni az elszívót..csak nálad legyen a távirányító.

2019. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szirty ***** válasza:
100%

Szóval léteznek áramfigyelő relék.

Minr pl. ez:

[link]


[link]


Ez 0.5-25A-ig használható áramváltó nélkül.

Van az oldalán egy furat, azon átfűzöd a fázist, azt fogja figyelni.

Persze ennek megfelelően kialakított hely is kell (zárt doboz) kell mellé egy időzítő stb.

2019. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsók végre normális válaszát. Kicsi gond, hogy Angliában vagyok, s nincs sejtésem ezeknek a kütyüknek az angol nevéről. De majd kutatok. Zöld pacsik ...
2019. nov. 3. 13:36
 15/22 Szirty ***** válasza:
100%

És miért okoz problémát ugyanannak az eszköznek az angol nyelvű leírását megkeresni?

Akár egy percig is eltarthat: beírod a típust a keresőbe és kész:

[link]


Ez nem az a gyártmány amit kifejezetten ajánlok, csupán ez volt az első amibe belebotlott a kereső.

Természetesen sokféle cég gyárt ilyeneket...


[link]


Az eltérő kialakítások, áram tartományok miatt oda kell figyelni milyet választasz!

2019. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem egyik albérletben olyan volt, ha bekapcsoltam a szagelszivot, akkor oldott ki egy retesz és csak akkor volt gáz a sütőben, ha kikapcsoltam el is zárta a gázt a retesz.
2019. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

# 16

Az kicsit más téma, felújításnál kötelező most már mágnesszelepet beépíteni a gáz útjába, amit az elszívó vezérel.

Azaz, az égéstermék elszívása nélkül nem üzemelhet a tűzhely. Nem minden esetben életszerű elvárás egyébként, sokszor felesleges költségekbe verik az embereket, nyugdíjasokat. De valakiknek haszna is van rajta, szemét bandának, lobbinak.

2019. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17: Hát amikor pl csak a sutóben sütöttem... kerestem amódját h h tudom kikapcsolni .. :D
2019. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Pedig be lehet úgy kötni hogy ha bekapcsolják a tüzhelyet akkor a szagelszívó is beinduljon. Nem is olyan nehéz munka ez.
2019. nov. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szirty ***** válasza:

"Az kicsit más téma, felújításnál kötelező most már mágnesszelepet beépíteni a gáz útjába, amit az elszívó vezérel."


És felújításnál kötelező elszívót is beépíteni?

Mert mi van ha az nincs is?

2019. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!