Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy kisebb konyhai elszívónak...

Egy kisebb konyhai elszívónak mindenképp közvetlen földelt konnektor kell, nem szabad elosztóba dugni?

Figyelt kérdés
Aki tervezte a konyhánkat azt mondta simán dughatjuk elosztóba, aki lemérte a konyhát pedig azt, hogy csak közvetlenül a földelt konnektorba szabad, elosztóba nem. Most mi az igazság?

2019. dec. 4. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Megbízható minőségű földeléses elosztóba, hosszabbítóba mehet éppen, amennyiben a hosszabbító beázása, vízzel érintkezése kizárható.

Ha valószínűsíthető, az már nem jó.

Ezzel nem állítom, hogy hivatalosan nem lehet tiltott, illetve nem is tudom, van-e erre szabály.

Csak a józan ész alapján írtam.

2019. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A teljesítményét nézd meg. Hosszabbítóba, elosztóba, hacsak nincs külön feltüntetve, maximum 2000-2200 watt dugható, közvetlenül konnektorba pedig 3000 watt. E fölött közvetlenül az elektromos hálózatra kell kötni dedikált vezetékkel.
2019. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

# 2

Komolyan gondolod, hogy egy ilyen ventilátor akkora teljesítményű?

Szerintem vicckategória, ilyen szempontból.

2019. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi páraelszívónk földeletlen dugvillával (lapos) csatlakozik, tehát ezt lehetne földeletlen konnektorba is dugni. A földelt dugvillát (vastagabb kerek és van egy plusz értintkező a földelésnek) csak földelt konnektorba szabad dugni. Manapság viszont már nem kellene olyan elosztót vagy konnektort használni, amin nincs földelés. Vannak azonban olyan hosszabbítók, amik nincsenek földelve, viszont csak a lapos földeletlen csatlakozót lehet beledugni, más fajtát nem. Tehát vagy legyen földelt a hosszabbító, vagy legyen földeletlen, de legyen megakadályozva a földelt eszközök bedugása. Végül pedig a fogyasztás. Egy ilyen elszívó kis fogyasztású, mehet közvetlen a konnektorba és mehet hosszabbítóból is.
2019. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés a földeléses konnektort erőltette, #1 válaszomban abból indultam ki, hogy bizonyára olyan a készülék.

Nem akartam tovább nyújtani, de utólag hozzátenném, ha az egész készülék műanyag szigetelésű, érinthető fémrészek nincsenek rajta, ezzel együtt a motort sem tudja senki megérinteni, az már kettős szigetelésnek számít és forgalmazhatják lapos villásdugóval.

Ebben az esetben nem kell földelt konnektor, de a vízbeázás lehetőségére akkor is oda kell figyelni.

2019. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a gyári vezetéke csak 2 eres, azaz kettős szigetelésű akkor mehet akármibe. Ha viszont van rajta védővezető, azaz 3 eres akkor csak védővezetősbe.


Azt azért megjegyezném, hogy konyhába csak és kizárólag védővezetős konnektort és hálózatot szabad létesíteni, pontosabban minden új építésűbe csak olyat, mindenhol, még a budiban is. Az elosztóskodást pedig lehetőleg hanyagoljátok, csináltassaok hozzá tisztességes áramvezetést. Eszem megáll, hogy van egy új konyha de az ilyenek miatt egy merő gányolás lesz a végkifejlet.

2019. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!