Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lyukas mikróval mennyire...

Lyukas mikróval mennyire biztonságos melegíteni?

Figyelt kérdés
Van egy lyuk a hátulján és egyelőre nem tudunk újat szerezni, viszont kéne használni. Lehetnek káros hatásai ha így üzemeltetjük? Komoly válaszokat légyszi bár ezt hiába írom...

2019. dec. 24. 07:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%

az ajtaján is azért van rács, hogy bentmaradjanak a sugarak, hullámok, akármik.

le kell feni fémmel a nyílást!

2019. dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
Kukába vele, ha meg melegíteni kell, csak akad tűzhely is.
2019. dec. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%

#10 "A készülékbe egyébként úgy nem szabad fémtárgyat lenni, hogy az ne érintkezzen a burkolattal, azaz attól elszigetelt legyen."

Akkor talán nem olvastad egyik típus kezelési utasításában a gyártó javaslatát: az ételek túl gyorsan melegedő, illetve megégésre hajlamos részeit (pl. csirkeláb) alufóliával árnyékoljuk.

Az alufólia is fémtárgy.

Csak mivel nem önmagában szerepel, az étel elvonja az energiát, amellett lehet bent egy kis alufólia is.

2019. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát én egyszer betettem egy vajat aminek alumínium volt a papírja és elkezdett szikrázni meg fura hangokat kiadni
2019. dec. 24. 11:03
 15/15 anonim ***** válasza:
53%

# 14

Az nem ugyanaz, mint amit én írtam. Egy teljesen beárnyékolt vaj vagy margarin olyan, mintha egy fémdarabot raktál volna be. Ha részben nyitott volt, még az is kevés az energiaelnyeléshez, ráadásul ezeknek a víztartalma sem olyan nagy.

Alufólia csak akkor alkalmazható, amikor az étel nagyobb része elnyeli az energiát és csak egy kisebb részét akarjuk védeni a túlhevüléstől, megégéstől.

2019. dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!