Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért csak alig csordogál a...

Miért csak alig csordogál a forró víz teljesen kinyitott melegvízcsapnál a villanybojlerből?

Figyelt kérdés
Vízkövesedés? Kezdettöl fogva max hőfokra állítva üzemel kb másfél éve. Annyit sikerült kinyomoznom, hogy nem szerencsés 40-50 vízhőfok fölött tartósan üzemeltetni a bojlert, mert akkor gyorsabban vízkövesedik.

2020. jan. 10. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megtelt vízkővel a melegvíz-merülőcső (az a cső, amelyik a tartály tetejéről vezeti a vizet az alsó melegvíz-kivezetésre), és eltömődött. Nem vagyok szakember, csak a miénk most romlott el karácsony előtt, és eléggé utánaolvastam. Ha magad nem tudod vízkőteleníteni (ne állj neki, ha nem értesz hozzá), akkor hívj szerelőt.
2020. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kifolyócső biztos nem tömődött el egy 1,5 éves bojlernél. A vízkő a bojler alján gyülemlik fel.

Van nyomáscsökkentő szerelve a bojlerhez? Annak a hibája is okozhatja.

2020. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy kihagytuk a nyomáscsökkentőt, mivel a bátyám szerint nincs akkora nyomás a hálózatban, hogy szükség lenne rá. Én azonban később megmértem és 4.5 bár volt a hálózati nyomás, tehát ez alatt üzemel, ezért használaton kívül le szoktam zárni a bojlerhez vezető hidegvíz csapot, így a 4.5 bár javarészt nem nyomja a bojlert, csak használat alatt kell visszanyitni, hogy jöjjön belőle a melegvíz.
2020. jan. 10. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
és kinyitottad?????
2020. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, amikor használom, rá kell adni a nyomást, mert egyébként nem jönne ki belőle a melegvíz egáltalán.
2020. jan. 10. 21:39
 6/7 gábor7314 válasza:
A csap szüröjét ki kell tisztitani.
2020. febr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

'gábor7314' jó helyen kapizsgált!

Most szedtem ki a vízkövet a bojlerből, volt benne elég, de nem túl vészes mennyiség.

Hanem a hidegvíz bevezető flexibilis vezeték volt szinte teljesen eltömődve rozda hordalékkal úgy, hogy alig lehetett átfújni rajta.

Dróttal kipiszkáltam, most már 'szelel' rendesen. :)))

Vízkő sincs, új anóddal és tömítéssel 'ketyeghet' tovább összeszerelés után.

Köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 28. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!