Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Inverteres klímával fűtök. A...

Inverteres klímával fűtök. A beltérin beállított hőfokot gyorsan eléri, sőt túl is lépi 3-4 fokkal, mégis tovább fújja a meleget, nem csak keringtet. Jól van ez így, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha beállítom a kövess engem üzemmódot akkor a távirányítónál méri a hőfokot, és ha eléri akkor csak keringteti a levegőt. Ez így oké?

2020. febr. 9. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

"Jól van ez így, vagy nem?"

Nekem jó, de ha neked nem, akkor állítsd alacsonyabb hőmérsékletre, ahogy írtad 3-4 fokkal.

2020. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha lejjebb veszem a hőfokot, akkor azt is túllépi.
2020. febr. 9. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:

ha nem a kövess engemet használod akkor hol van a termosztát, hol méri a hőmérsékletet?

lehet oda nem jut el a meleg és bár te úgy látod 30 fok van de a termosztátnál meg csak 20, ezért lépi túl.


mi a koleszban azt csináltuk, hogy lefagyasztott tejet raktunk a termosztátra hogy melegebb legyen :D

2020. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen. Én is fűtök klímával, és időnként radiátorral is. tegnap is simán 26 fokon volt a lakásban, és tolta a meleget a klíma, ami 25 fokra volt állítva. Youtube-on láttam egy fickót, aki próbálkozott sokat ezzel, például kivette a klíma hőérzékelőjét, ami ugye a beszívott levegő hőmérsékletét méri, de ez sem oldotta meg a problémát. De a cégnél is, az kis irodánkban lévő klíma is rendszeresen túlfűt.

A youtube-os illető is segítségül hívta az elektronikai tudását, és épített egy hőmérős távirányítót, és ez kapcsolgatja neki a klímát.

https://www.youtube.com/watch?v=QC63d0R4suw

2020. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
azt nem próbáltátok még hogy ha 26 fokot szeretnétek akkor 23-24-re állítjátok a klímát?
2020. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A beltériben van a hőfokérzékelője, és bekapcsolás után pár perc és eléri a beállított értéket.De a lakás még nem meleg.ha átállítom a kövess engem üzemmódra, akkor még csak 22 fok van.
2020. febr. 9. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Az inverteres klíma folyamatosan szabályozza a teljesítményét, ha nincs túl, sem alulméretezve, a folyamatos működés az ideális, kikapcsolások nélkül. Bekapcsoláskor a hideg helyiséget emelt teljesítménnyel felfűti, majd minél közelebb ér a beállított hőfokhoz, akár néhány fokkal át is lépi azt, annál jobban csökkenti a teljesítményt a leszabályozási tartományán belül. Ha kisebb a hőszükséglet, mint a klíma minimuma és túllépi a hőfokot, akkor kikapcsol. Általában 2 fok hőingást engednek a klímák, 23-ra beállítva 25 foknál kikapcsolnak, 21 foknál be, ezen belül folymatosan működnek. A Daikin pl. 4.5 fok hőingást enged felfelé, valószínűleg azért, mert a hőérzékelő elhelyezése miatt még igen hideg lenne, ha 23 fokra beállítva már 25-nél kikapcsolna a 27.5 helyett. A Daikinnál természetes, ha 2-4 fokkal többet mutat, mint amire be van állítva, már csak azért is, mert a meleg felfelé száll, így mindig fölé fűt, hogy lentebb biztosan meglegyen a hőfok. Ha nagyon gyorsan megtörténik és utána mindig kikapcsol, akkor túl van méretezve a klíma, vagy nagyon enyhe idő van kint. Ha tudja a klíma, a távirányító jó elhelyezésével nem lesz sok különbség a szobában mért és a beállított hőfok között, nem fog hamar kikapcsolni, mint amikor a beltéri adja a jelet.

Észrevettem még, hogy az első bekapcsoláskor elég nagy teljesítménnyel fűtenek, hidegben nem kapcsolnak ki, mert idővel leszabályoznak. Más esetben azonban hamar elérik a hőfokot, kikapcsolnak, de már csökkentett teljesítménnyel kapcsolnak vissza és kikapcsolás nélkül tartják a hőfokot (jó méretezés esetén).

2020. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!