Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Eta 400 porszívó kondenzátora...

Darklord88 kérdése:

Eta 400 porszívó kondenzátora tönkrement. Fura szag jött a porszívóból, a hangja is fura volt, ezért leállítottam és a kondi szét van törve, valami kifolyt belőle. Milyen kondit lehet bele venni mivel ez kb 30 éves porszívó itt egy kép a kondiról?

Figyelt kérdés
[link]

#zavarszűrő #eta 400 porszívó
2020. febr. 17. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

vevoszolgalat@conrad.hu

Küld el a kérdésedet a képpel együtt a címre. Tutira válaszolnak rá

2020. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem (csak) kondi hanem komplett zavarszűrő, van benne 1 0,15H-s fojtótekercs + 2 0,0025uF-os kondi.

Ezzel a képpel menj be híradástechinikai boltba és mutasd meg az eladónak.

2020. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Be is mennék csak itt nincs :D olyan szóval, ha rendelek neten fogok azért kérdezném,hogy milyet lenne érdemes rendelni.
2020. febr. 17. 20:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Valamint azt kérdezném még,hogy ha kicserélem akkor tutira menni fog mármint a motornak nem lett semmi baja stb?Érdemes kicserélni?Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 17. 20:27
 5/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Zavarszűrő egység, főleg laikusok szeretnek misztikus jelentőséget tulajdonítani neki.

Ilyenkor általában hiába is mondom, hogy nekem is lenyomta vagy 10 éve az automatát, de csak addig állt miatta a munka, amíg kidobtam a gépből és bekötöttem direktbe a motort. Utána is "elfelejtetem" pótolni és nem dőlt össze a világ.

Lehet, hogy elvileg nem illene, mert zavarni fogja a szomszéd AM-rádiójának vételét. Igaz, hogy szűrővel is zavarhatná és nem hallgat már senki AM-rádiót manapság.

Szokták még mesélni azt is, hogy nélküle jobban szikrázhat a kommutátor, csak ennek meg alapja nincs szerintem, a képzelődésen kívül.

2020. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De a zavarszűrő feladata egyben az is lenne .hogy a motor elinduljon ?Mert sok motor kondi nélkül nem pörög fel ha jól tudom.Egyébként a kondrádnál sajnos nem forgalmaznak hozzávalót sajnos szóval nem tudom hol keressek most.
2020. febr. 18. 14:36
 7/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez a másik, hogy laikusok gyakran összekeverik a kalickás aszinkron motor segédfázisú indítókondenzátorával.

De hidd el, hogy szakmailag ez humorkategória, annyira teljesen másról van szó.

A porszívóban eleve kommutátoros univerzális motor van, aminek semmi köze ilyen indítókondenzátorokhoz.

Az aszinkron motor nem is kefés, csak annyi gondja van neki, hogy egy fázissal nem tudna elindulni, ezért egy kis kondenzátoros trükkel kell neki segédfázist előállítani. Vagy lehet, mert vannak még más trükkök is a fázistolásra.

A porszívó motorja meg eleve csak egyfázisú és nem is lehet több.

2020. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mellesleg, ahogy utaltam rá, saját porszívóm is 10 éve jól érzi magát zavarszűrő nélkül.

Ha meg mégis zavarszűrő, a kapacitás / induktivitás paramétereinek nem fontos egyezni, lehet közelítő.

250V / 10A, ami kritikus érték, kisebb ne legyen.

2020. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Magyarul, ha kiszedem belőle a zavarszűrőt menni fog vagy sem?:D
2020. febr. 19. 16:24
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ezt már írtam, de értelemszerűen nem elég kivenni, át kell hidalni a helyét, illetve direktbe kötni, ahogy a lehetőség adja.

Miután az alkatészen keresztül kap áramot a porszívó.

Plusz szokott lenni még egy testvezeték, az meg így elmarad.

2020. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!