Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy érvényes a garancia? ...

Hogy érvényes a garancia? Elég csak a gáz részét szervizesnek bekötni, vagy a villanysütő részét is szervizesnek kell, hogy éljen a +2 év garancia?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy kombinált gorenje tűzhelyet,a napokban fog érkezni,3 év jótállás van rá,1 év kötelező 2 pedig akkor,ha szakszervizes üzemeli be.

Elég csak a gáz részét szervizesnek bekötni,vagy a villanysütő részét is szervizesnek kell,hogy éljen a +2 év garancia?


(Nem tippekre vagyok kíváncsi,hanem konkrét dolgokra,köszönöm.)



2020. febr. 19. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a villanysütő "beüzemelése" annyit jelent, hogy bedugod a konnektorba.
2020. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A használati szerint a tűzhely hátuljába jell bekötni a 3 eres vezetéket.

És ha ennek bekötése nem garancia feltétel,akkor nem hívok ezért még egy szerelőt.

2020. febr. 19. 13:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Ööö... bocs, akkor ez kicsit más, mint a miénk.


Nálunk simán ott volt a fixre bekötött zsinór (nem háromfázisos) a Zanussi sütő hátán, és be kellett dugni a konnektorba.

2020. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egy Gorenje PDF gépkönyvből és a Gorenje honlapjáról kiolvastam a megoldást.

Viszont a készülék típusát nem adtad meg, így azt nekem kellett tippelni.

Tippet pedig nem írhatok ide, mert megtiltottad.

Ördögi kör.

2020. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tipus nélkül sem kell tippelni,írtam: felül gáz,alul elektromos.


Amúgy Gorenje K5352XF


Ezt én is megtudtam a gyártó oldaláról:


A gázüzemű készülékek esetében az önként vállalt, szerződéses jótállás előfeltétele, hogy a készülék az üzembehelyezés helye szerinti megyére vonatkozóan a jótállási jegyen feltüntetett márkaszervizek egyike által kerüljön üzembehelyezésre.


De arra vagyok kíváncsi,hogy villanysütő részét is nekik kell-e?

2020. febr. 19. 14:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a gáz részét kell a gázszerelőknek beüzemelni, az elektromos részét pedig villanyszerelőnek. Nem mindegy, hogy az a három eres vezeték három fázis, vagy egy fázis, nulla és védőföld. A vezeték keresztmetszete sem mindegy, mert ez tud ám nagyon sok áramot egyszerre felvenni, amit egy mezei konnektor már nem bír el, külön fixre kötött vezetéket kell húzni a villanyórától, megfelelő kismegszakító(ka)t és fi-relét kell betenni, hogy védve is legyen. Ezt nem biztos, hogy te is meg tudod biztonságosan csinálni.
2020. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6.


A kérdésem az volt,hogy akkor is él-e a +2 év garancia ha a sütő részét nem szakember köti be.


A kérdésemből értelemszerűen kiderül,hogy a gaz részéhez a megadott szakembert szeretném hívni.


A ház nemrég lett ujravezetekelve 2,5-ös megy a tuzhelyhez,fi relé is van.


A Sütőt a könyv szerint 2 es 1 fázisra lehet kötni, jelen helyzetben 1 fázisról fog üzemelni,a könyvben tisztán és érthetően van ábrázolva a bekötés,nem fog kifogni rajtam.

Szóval ha az nem garanciális feltétel akkor nem hívok hozza szerelőt!

2020. febr. 19. 14:45
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az általam olvasottak arra mutattak, hogy a két szakma ugyan két szakembert kíván, kivéve a hivatalos szervizpartner esetében, akik egy kalap (vagy munkavédelmi sapka) alatt elrendezik a dolgot:

[link]

2020. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8. Köszönöm,úgy értelmeztem,hogy az elektromos részéhez csak javasolják a szakembert,de nem garanciális feltétel.


Az viszont azért durva,hogy Nagykanizsához legközelebb 60km-re van a legközelebbi gorenje szerviz,szép kis pénz elkérnek majd gáz cső racsavarozasert...

2020. febr. 19. 15:25
 10/12 anonim ***** válasza:
A kihívott szakszervizes egymaga megoldotta ezt a hatalmas problémát.
2020. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!