Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van valami jó megoldás a gép...

Van valami jó megoldás a gép további lassítására?

Figyelt kérdés

Van egy Singer villany varrógépem. Szuper kis gép, de most egy precízebb munkát akarok csinálni vele, de a pedál legkisebb lenyomására is túl gyorsan indul meg a gép, nekem ettől jóval lassabb menetre lenne szükségem.

Köszönöm ha úgy válaszolsz, hogy én is megértsem...:)



2020. márc. 10. 22:49
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%

A régi varrógépek pedálja elég primitív felépítésű. Egy csőben elhelyezett széntablettákat nyom össze a pedál, a nyomás hatására csökken az ellenállás.

Szakmai szemmel nézve kőkorszak, hiszen már nagyon régóta ismert a triac szabályzó.

Lehet, hogy nálad ezek a széntabletták leamortizálódtak már és egy új pedál talán jobban működne. De ahogy rákerestem, úgy tűnik, van már ennek is normális, elektronikus változata:

[link]

2020. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Ámbár jobban belegondolva, a szenes szabályzónak is lehet előnye, mert az nem torzítja a hálózati szinuszhullámot, mint a triac, így nem fog például zúgó hanggal indulni a motor.

A teljesítmény meg nem olyan nagy, elbírta a szén is.

Ettől függetlenül, megbízhatóbb és tartósabb az elektronikus szabályzó.

2020. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
2020. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos az univerzális soros motor ilyen, erőtlen ha alacsony a feszültség, aztán egyszercsak legyőzi a mechanikai rendszer allanállását és begyorsul.

Ehy frekvenciaváltó lenne ideális hozzá, vagy egy nyomatékosabb motor.

Lehet is kapni a kettő kombinációját:

[link]

2020. márc. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

# 4

Kevered a fogalmakat az aszinkron motorral.

Pl. a porszívók kefés motorja is milyen jól működik együtt a triac szabályzóval.

Jó, hogy ezekben nem feltétlenül soros, hanem ma már inkább permanens mágnes az állórész. Meg az is elképzelhető, hogy tájékoztatni akarsz majd a soros motorok sajátos karakterisztikájáról, mert úgy gondolod, hogy újdonságot tudsz nekem mondani, de akkor ez egy alapjaiban hibás koncepció.

2020. márc. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat segítene a gép pontos típusa. Egyébként felhasználási szempontból mindegy milyen a gép, én ilyenkor fél kézzel mindig ráfogok a kézikerékre, és ha morog akkor picit lökök rajta, ha meg nagyon megindulna akkor rá is tudok fogni. Azért így és a pedállal már nagyon lassan is lehet varrni, annyi a hátránya, hogy egy kezet lefoglal. de mivel igen lassan dolgozol, nem kéne hogy hátrányt jelentsen.
2020. márc. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Egy új pedállal és a "lefogással" minden feladatot meg tudok csinálni.

Kösz'!

2020. márc. 13. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!