Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért jobb az inverteres...

Miért jobb az inverteres mosógép a régihez képest?

Figyelt kérdés

2020. márc. 14. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Csendesebb, nincs az a nyüszögő ékszíjhang se mint a régieken.
2020. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Mi az az inverter?
2020. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Zzzoli ***** válasza:
92%

Főleg a kommutátorhang hallatszik a régebbieknél. Egyébként az előállítása olcsóbb, nagyobb rajta a haszon, viszont most a gyártók azt mondják hogy ez az innováció és emiatt drágábban adják.

Nem a motor tekercseit kapcsolgatja a fordulat változtatásához, illetve a fordított forgáshoz, hanem egyenáramú hajtás van bennük. Fetekkel és processzoros vezérléssel csinálja meg a forgó mágneses mezőt.

Mint bármelyik kerékagy motor, lásd mini segway, elektromos kerékpár, a mostanában forgalmazott keringetőszivattyúk stb..

2020. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Zzzoli ***** válasza:
76%

Ja egyébként az téves hogy inverteres, mert nem inverter, meg nem is frekvenciaváltó van benne.

Na de ugyanígy rátapasztották a hűtőkompresszorokra is, maga a gyártó hogy Digital inverter, meg hasonló hangzatos kifejezések.

2020. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

Azér' mera inverternek nagyobb a zsíroldó képességje oszt jobban tisztíccsa a ruhákat!

Teccikérteni? :D

2020. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

https://www.youtube.com/watch?v=8lpUyVNl7IU

https://www.youtube.com/watch?v=SWM32P-ciXI

A végén szemlélteti, hogy a Direct Drive motorral milyen oda-vissza, mosás hatékonyságát javító trükköket lehet megcsinálni anélkül, hogy a szíj kinyíródna, hiszen nincs.

BLDC motor működése:

https://www.youtube.com/watch?v=bCEiOnuODac

BL: brushless, kefementes.

DC: egyenáramról működik.

Itt van egy kis csavar a történetben, hiszen maga a motor háromfázisú szinkron motor általában, amit egy elektronika vezérel (DC --> AC konverzió). Mégis ez az általános elnevezése, hogy kefementes DC-motor, két lehetséges okból:

1. A meghajtóáramkörrel egységben értelmezve DC-betáppal működik.

2. Egyszerűbb (unipoláris) változata tényleg DC-t kapcsol a tekercsekre, csak eltolt fázisokban. Vagyis tekercsekben az áram iránya nem változik:

[link]

Lehet, hogy onnan ragadt rajta a DC-motor elnevezés.

Inverter az egyenirányító fordítottja, azaz DC --> AC átalakító.

A konnektorból köztudottan AC jön, tehát abból lesz a gépben DC, utána AC. Ezt azért kell csinálni, hogy az előállított frekvencia változtatható legyen, attól függ a fordulat.

Ennyi erővel persze nevezhetnénk inverteresnek a merevlemezt, optikai meghajtót és még sok dolgot. Marketing kérdése.

2020. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Egyeske, az inverteres motor lehet pont ugyan olyan ékszajhajtással ráakasztott is, sőt jellemzően egyelőre ezzel megy a lehúzás. A dobra akasztott is inverteres, de ezt Direct drive-nak csúfolják. Messze nem akkora nagy hype, a kisfloppy is így működött, csakhát a parasztvakítás mindenek felett, és a lehúzás szintén. Túl jó lenne, ha a felöltöltősök is DD-s motorokat kapnának. Csendesebb, egyszerűbb lenne, afelől meg ne aggódjunk, hogy a vezérlőpaneleket ki fogják herélni kellőképpen, hogy megpukkanjanak garantáltan.
2020. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Hetes!

Egyrészt én leírtam a tapasztalataimat, ugyanis a 3 éves, inverteres Whirlpool felültölétős gépem (WTLS60812ZEN) jóval csendesebb mint az ugyanilyen márkájú és kivitelű, de nem inverteres elődje.

Az ön kevdéért megbillentettem és csináltam pár fotót, ezen láthatja, hogy nincs különálló motor, és a vetékek bekötési pontjai mind a tengelynél vannak, tehát az enyémen a motor közvetlenül hajtja a dobot, pedig azt állítja, hogy az "már túl jó lenne" egy felültöltősön, pedig a Whirlpool megcsinálta. Viszont ez sem Direkt Dirve-os, persze tudom magyarra fordítva közvetlen hajtást jelent, de ha rákeres, akkor ez a felirat csak az LG gépein van, ez az ő védjegyük, vagy marketing fogásuk.

Azt aláírom, általánosíthattam azzal kapcsolatban, hogy mindegyikre azt gondoltam elhagyták már a szijjhajtást. Bár a költségcsökkentés miatt erre előbb-utóbb sor fog kerülni szerintem.

[link]

[link]


További szép napot!

2020. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"jellemzően egyelőre ezzel megy"


A ZEN-es wiccpúlod pont az a ritka kivétel amelyik a DD hajtást (vagy marketingkreációval nevezhetjük bárminek) de legyen mondjuk egyszerűen: dobhajtás, szóval ez a ritka kivételek egyike. Csakhát a wiccpúlnak híresen jó szétrohadási hajlama és takaríthatatlan adagolója volt. Állítólag a ZEN -nél már ezt a marhaságot dobták. Erősítsd meg kérlek, hogy ez végre normálisan használható eme kérdéskört értve.

2020. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a tető még itt is rohadós! Ezt már nekem is át kellett festeni 1 évesen. Érdekes, hogy az elődjénél ez jóval később jött csak ki. A mososzeradagolóról annyira nem tudok nyilatkozni, mert inkább folyékonyat használok az meg megy egyből a ruhákra.
2020. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!