Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Háztartási gépek

A kérdés

Hogyan tudnám a mosógép dobját újra fényessé tenni?

Ecetet öntöttem bele a dobba is,meg a fiókba is, indítottam egy 60 fokos mosást és amikor kész lett,észrevettem,hogy mintha kimarta volna a dobot. Mivel tudnám visszaállítani a fényét?

Keress kérdéseket hasonló témákban: mosógép, dob, tisztítás

febr. 14. 11:33  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Semmivel. Ez az ecet elavult dolog, főleg az új gépekhez nem való. Lehet már kapni rengeteg savmentes mosógéptisztítót. Csak az öko, meg biomegszállottak tolják az ecet témát. Úgy mint a mosódiótmeg a többi semmirevaló szrságot. Régen ezek nemis voltak.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont febr. 14. 11:40 Privát üzenet
Szervizmérnök úr nevű felhasználó válasza:

Sajnos ez a probléma a legtöbb savnál jelentkezik, hogy noha önmagában nem támadja meg a rozsdamentes acél felületét, de a sav és a vízkő reakciójakor keletkező vegyületek már igen.

Először is nézd meg, hogy kézi polírozással (ronggyal stb.) mennyire javul a helyzet, mert ettől függ, hogy mennyire kophat le később esetleg "magától" is.

Az egész dob újrapolírozása ugyanis már komolyabb kihívást jelentene, akkor már egyszerűbb beletörődni általában.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont febr. 14. 11:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igaz,hogy nem irtam le, de vettem már kb. minden féle por alapú,gél alapú tisztítószert a mosógépbe, de nem vettem észre,hogy tisztább lett volna valamivel is a mosógép. Csak rengeteg hab lett benne.

# 3/15Időpont febr. 14. 11:46 Privát üzenet

"Hogyan tudnám a mosógép dobját újra fényessé tenni?"

Nem kell ilyennel foglalkoznod, így is ugyanúgy fog mosni.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont febr. 14. 12:31 Privát üzenet

nem kell szépnek lennie elég ha tiszta :)

belül majd úgyis megpolirozzák a ruhát

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont febr. 14. 12:40 Privát üzenet
Ha valaki nem tolja agyon mosóporral, mosógéllel és öblítővel a gépet akkor nem lesz koszos a gép. 3-4 havonta szoktam mosógép tisztítóval átmosni, de az a kis flakon kb 3 alkalomra el szoktam osztani.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont febr. 14. 12:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!☺️

# 7/15Időpont febr. 14. 13:36 Privát üzenet
Semmivel. Áldd az eszed, hogy lemarattad az ecetsavval. Az ugyanis csak lúgálló volt.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont febr. 14. 18:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocs,hogy nem tudtam. Mindenhol az ecetről olvastam,hogy micsoda csodát művel...hát nálam nem.

# 9/15Időpont febr. 15. 12:05 Privát üzenet
Öblítő helyett olyan 30-60ml 20%-os ecet rohadtul elég. Másra ne használd.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont febr. 15. 15:24 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Törtènhet nagyobb kár, ha az első mosásnál nem voltak kivève a dobrögzítő csavarok?
A whirpool mosógépek miért készülnek olyen rossz anyagokból?
Hogyan lehet megállapítani hogy fűt e a mosógép?
Mosógép elektronikáját mennyire károsítja, ha a program közben kikapcsolom a gépet?
Mennyi lehet a súlya egy Hajdú Elektrolux mosógép nek?
Lehet hogy átvágtak?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Háztartási gépek rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!