Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyszerelők! Ebben a...

Villanyszerelők! Ebben a lámpában hogyan kell kicserélni a ledcsövet?

Figyelt kérdés

[link]

És még mielőtt jönne bárki azzal, hogy miért nem tudom, azért mert egy villanykörtét is alig tudok becsavarni :D.

Az van ráírva hogy: Rex Bvd 18w

Azt szeretném megtudmi hogy hogyan kell a muanyag vázat eltávolítani, kivenni a neoncsövet, berakni az újjat, majd vissza tenni a műanyag borítást. Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 1. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A műanyag borítást csak simán lepattintod, a fénycsövet kihúzod a foglalatból (óvatosan, törik!). Viszont neon, vagy led? Nem mindegy. A neonnak van egy gyújtószerkezete, a lednek nincs. Ha neon helyett ledet szeretnél, a gyújtószerkezetet ki kell kötni, a 220-at közvetlenül a foglalatra kell kötni. Ez szakértelmet igényel.
2020. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

18 watos fénycső (neoncső) való bele. Ha leveszed a műanyag borítást, a csövet 90 fokkal elcsavarva ki tudod húzni, ha nem elcsavarható, meg kell nyomni valamelyik oldalra és úgy kivehető.

Kivülről is látható a cső mérete, valószínű 590 mm-es (több helyen 60 centisként árulják -beleszámítják az érintkezőket) az átmérője 26 mm, olyan 500 ft körüli az ára.

2020. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha a villanykörte kicsavarás is probléma, akkor fénycső ledesre cseréje hogy fog menni? Ehhez a 220-as vezetékeket kell variálni a lámpatestben.
2020. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha egy nyamvadt sima foglalatois lámpát is balfax vagy kicserélni, akkor ne nyúlj hozzá.
2020. ápr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem akarja ledesre cserélni, csak "nem ért hozzá". Az utólsó bekezdést legalábbis így értelmezem.
2020. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi 1.! Már ebből megtudtam oldani. Volt ithon hozzá NEON cső csak ameddig le nem szedtem a műanyag vázat addig nem bontottam ki a csőt a dobozából, ezért nem tudtam hogy neon/led.
2020. ápr. 2. 01:24
 7/8 Szirty ***** válasza:

Nem lényeges, de zavaró: Ez nem neon cső! (fénycső) Semmi köze a neonhoz.

Ha neoncső lenne, akkor sárgásvörös fénnyel világítana.

2020. ápr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Neongázzal töltött lámpa:

[link]

Magyar területen glimmlámpa néven fut, külföldön mindenféle neon lamp, lampada, "lampicsku" (utóbbi lehet hülyeség).

Nagyobb vicc, hogy talán már a 70-es években kipusztultak a sárga neonreklámok az utcákról, de a fejekből soha nem fog.

2020. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!