Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ebből lehet baj? (a többi lent)

Ebből lehet baj? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Ma véletlenül ráburítottam a vízforraló fogantyújára, így a kapcsolójára is a vizet. Bekapcsoltam a jobb kezemmel, közben kidugtam a nyelvem, de szerencsére nem rázott meg semennyire.

#Elektromosberendezés
2020. ápr. 8. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"közben kidugtam a nyelvem"

ezt fejtsd ki légyszíves!

2020. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Állítólag úgy is lehet védekezni az áramütéses fulladás ellen(így tudom megfogalmazni ), hogy kidugjuk a nyelvünket, ha bekapcsoljuk a készüléket.
2020. ápr. 8. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
aha... nem!
2020. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
Nem. Ez hülyeség. Az áram olyan mint a medve.
2020. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Ilyen hülyeséget még nem hallottam, de szerencséd, hogy az áram főleg azokat az izmokat rántja össze, amin áthalad az árammút.

Ha az állkapcsod rántaná össze, akkor pont leharapnád a nyelved.

Magam is legfeljebb úgy merem tesztelgetni a 230 V-ot, hogy a kéz külső felével, óvatosan közelítve, mert így az áramtól összeránduló izmok magad felé rántják a kezed.

Ha viszont rámarkolsz és az izom ráránt, azt többet már nem engeded el.

Persze, nem azért írtam, hogy tesztelgess, te inkább ne fogdoss semmi ilyesmit!

Vizet kapott szerkezetet pedig előbb ki kell szárítani, melegíteni alaposan.

2020. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
82%

Mindamellett azt is el tudom képzelni, ha így próbálgatsz legközelebb és tényleg megráz, az ijedségtől is simán elharaphatod a nyelved.

Téged nagyon hülyére vett valami "jóakaród"...

2020. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!