Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mobilklímát ajánlanál...

Milyen mobilklímát ajánlanál egy tetőréri szoba lehűésére?

Figyelt kérdés
Egy kb 30 négyzetméteres tetőtéri szobát szeretnék nyáron lehhűteni, úgy a 35 fokról legalább 25 alá. A szobát nagyon tűzi a napfény. Rendes klímára nem igazán van pénzem, így mobil klíma jöhetne szóba. Sajnos a klíma csövét is nehezen tudnám kirakni, de ha nagyon muszáj megoldható. Úgy gondolom, hogy legfeljebb 80.000 körül költenék erre, de örülnék, ha 50.000 forint körül kijönne. Akinek van valamilyen konkrét modellel jó tapasztalata, kérem, hogy írnon.

2020. ápr. 11. 11:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*lehűtésére, már megint elírtam valamit ...
2020. ápr. 11. 11:43
 2/13 Szirty ***** válasza:

Ne vegyél mobil klímát!

Főleg ide ne. Azt tanácsolom.

2020. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ha van rá 80ad, akkor jobban jársz, ha még egyszer ennyit kölcsön kérsz/hitelt veszel fel


a leggagyibb fali klíma is jobb mint bármelyik mobil, ráadasul meg se fogod érezni a hatását egy tetőtéri szobában, és csak kidobnál 80at az ablakon

2020. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hogy mit ajánlanék neked?

Hogy felejtsd el a mobilklímát, főleg tetőtérbe.

2020. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen érvek mentén felejtsem el?
2020. ápr. 11. 13:33
 6/13 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
89%

Nagyon kevés lesz a teljesítménye oda ahova szánod.

Akkor fogod érezni hogy hűt ha odatartod az arcod a kilépő levegő elé.


Gondoskodnod kell a keletkező hő kivezetéséről ami sok kényelmetlenséget fog okozni.

Ráadásul amelyiken egy kivezető cső van a helyiség hűtött levegőjét használja a kondenzátor hűtésére, vagyis pazarol.


Egy nagy darab valami ami útban lesz.


A keletkező kondenzvizet ami gyűlik benne neked kell üríteni rendszeresen. Van amelyik elpárologtatja, de azzal is energiát pazarol.


Ha rendszeresen használod olyan villanyszámlát fog produkálni hogy hanyatt esel.

2020. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem volt a tetőtéri szobámban. meg annó az irodában is.

irodában kicsit jobb volt, ott nem volt zavaró a hangja - annyira. de néhány óra után le kellett kapcsolni, mert majd szétment a fejem.

A szobában ahol laktam ott pedig elviselhetetlen volt. Nem lehet mellette semmit csinálni. Se zenehallgatás, se tv nézés, se olvasás, aludni meg pláne nem.

A csövet kivezettem, átütöttem a falat és a hozzá adott szereléket beépítettem, de így sem volt jól jó a hatásfoka, mert amit kifúj meleg levegőt annak a helyére szív be a szobába máshonnan megintcsak meleget.

Nekem úgy oldódott meg, hogy elköltöztem :DDDD

Ha olyan a ház/lakás, hogy érdemes rá költeni és nem szeretnél elmenni onnan mostanában akkor mindenképpen javaslom a többiekkel egyetértésben egy split klíma beépítését.

Drágább igen, de sokkal hatékonyabb! Amennyivel drágább annyival többet kell járatni a mobil klímát. Néhány év alatt kiegyenlítődik a ráfordítandó összeg a két típus között.

Sajnos ahhoz túl drága a mobilklíma, hogy kipróbáld....

Az oldó vizes párologtatós cuccokat is felejtsd el!!!!

Olyan páratartalmat csinálnak, hogy bármelyik szanua megirigyelné!

2020. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Hülyeségeket irnak, elég jó a teljesitménye egy mobilnak is.

Nekem az van családi házban és kb 40 nm-t szépen lehűt.

Csak megkell neki csinálni a kivezetést , ez ami talán a nehézsége. Meg az hogy jóval hangosabb mint a másik klima.

De szokott lenni split klimából is akció amit beszereléssel árulnak, ilyet nézz esetleg.

Bár jóval drágább mint a mobil klima.

2020. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

jó nem mondom, hogy nem hűt, de én nem tudtam hallgatni na.

mobilklímákból is van többfajta.

van ami kétcsöves és a hűtőlevegőt is kintről szívna, azok hatékonyabbak.

illetve van olyan is ami "szétszedhető" és a kompresszor részét át lehet tenni másik helyiségbe. ezeknek is nézz utána!

[link]

2020. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!