Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek mit tegyek? Az...

Szerintetek mit tegyek? Az őrület határán vagyok van egy fagor felültöltős mosógépem iszonyatosan büdös, penészes a felnyitottam a dob aljába azt a dobbordaszerűséget és ahogy kivettem a bohlyszűrőt

Figyelt kérdés
ilyen sűrű masszaszerű nem tudom mivel van berakódva a szűrőnél meg a dobnak a külső fala is meg az üst is belülről sehogy nem jön ki se 90 fokos ecet se trisó sem mosógép pucoló semmi a ruháim foltosak lettek sem áztatással sem folttisztítóval semmivel nem jönnek ki a foltok megőrülök segítsetek de a mosógép adagolója is ilyen az öblítőt sem tudom beleönteni sem a mosóport meg a gumija is ilyen gusztustalan
2010. júl. 27. 11:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

22:59, aki egyben 21:54 is!

Mindez teljesen logikus, amit írsz, az érveid, úgy tűnik, rendben vannak. Az egyetlen hiba, hogy a tények cáfolják. Lehet, hogy egy tudós ésszerűnek látszó módon ki tudná mutatni, hogy nincs víz a Balatonban, de erről nehéz meggyőznie azt, aki éppen most fürdött benne. Ilyenkor valószinűleg ott a professzor levezetésében egy apró kerekítési hiba, aminek nem látszik, hogy jelentősége lenne. Ezek az apró hibák a te érveidben is ott vannak.

A fürdőkádas hasonlatod remek példa lenne, ha igaz lenne az állítás, de magyarázatként használhatatlan. Abból, hogy a tusfürdő az emberi testről lemosott szennyet részben rajta hagyja kád falán, nem következik, hogy a mosópor ugyanígy viselkedjen a mosógépben. Ha így viselkedik, jó a hasonlatod. Ha nem, nem. Ok-okozati összefüggés azonban nincs köztük. Vagy ha esetleg így is viselkedik, nem biztos, hogy továbbgondoltad. Kád helyett nézzd a saját példád zuhannyal. Zuhany után a tálca is szép lassan koszolódik. Ezt esztétikai okból néha kitakarítod, de ha elmulasztod, akkor egy idő után beáll egy szintre, aminél nem lesz koszosabb, és közben egyáltalán nem akadályozza a zuhany használójának a tisztálkodását. Lehet, hogy a mosógéppel is ez a helyzet, de az is lehet, hogy nem. Nem vagyok sem mosógép- sem mosószer-szakértő, csak az eredményt látom. Az pedig ha tetszik, ha nem azt mutatja, hogy miután 12 éve nem tisztítom külön a mosógépet, semmi kifogás nincs a mosás minőségével, és nem is vízkövesedett el, pedig soha nem használtam vízkőoldót, ecetet, stb.

Márpedig ez a helyzet, és emellé hozzáteszem, hogy te 2-3 hetente tisztítod a sajátod, mert szükségesnek tartod, a kérdező meg nem tisztította az övét, és eldzsuvásodott neki. Nincs okom azt feltételezni, hogy bármelyiktek ne írna igazat. Ezért azt a következtetést vonom le, hogy valószinúleg a mosószer minőségében van különbség. Nehezebben tudom elképzelni, hogy a mosógépen múlott, bár nem értek hozzá. Ez esetben az Energomattal lennék világverő. :)

A valószinűbb azonban a mosószer. Azt írod, felső kategóriás folyékony mosószert használsz, de valójában mi az, hogy felső kategória? Attól még, hogy drága, ugyanúgy lehet szemét. Erős a gyanúm, hogy az. Nem állítom róla, mert nem vagyok szakértő. Csak az eredményt látom, hogy mellette 2-3 hetente tisztítanod kell a mosógéped, én meg 12 éve elvagyok anélkül (pedig sokáig váltogattam a márkát, csak 4 éve használom következetesen ugyanazt).

2010. aug. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
bocsika a kádat pucolom rendszeresen!!!!! meg mindent csak ezt a szrt nem mert egy ócska vas!!!!le szereltem ma reggel a csövét a különlefolyórol és el volt dugulva éppen lefolyt és a mosógépem a lenti fürdőbe van ahol csak mosunk így nem foglalkozdtam vele mert csak beraktam én is meg a nyerekeim is !!! de holnap nézek szerintem 1 uj mosógéppet és eldöntöm ,hogy veszek e vagy nem egyépként a házam tiszta mindennap porszívó felmosás ....portörlés hetente
2010. aug. 4. 20:59
 23/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Bocs, hogy az utóbbi válaszaim nem neked szóltak. Nem látom, milyen állapotban van a mosógéped. Ha te úgy látod, már reménytelen kitisztítani, akkor ki kell cserélni. Ha nem reménytelen, akkor is ki lehet cserélni, és újat venni, azt meg csak te tudod, hogy anyagilag ezt hogy bírod finanszírozni. Semmi különös nincs ebben, az emberek időnként vesznek új mosógépet.

Az újra meg vigyázz, hogy ne koszolódjon el. Én továbbra is a minőségi mosópor vagy folyékony mosószer használatát javaslom, és akkor nem kell hetente vagy havonta kitakarátanod, sőt egyáltalán nem kell. Ketten meg azt javasolják, hogy takarítsd rendszeresen 2-3 hetente, és akkor bármi szeméttel moshatsz. Mindkét megoldás működik, de én csak az egyikre lennék hajlandó :)

2010. aug. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
utolsó köszi szépen!!! rendes vagy te legaléább!!!!
2010. aug. 5. 13:40
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekünk Whirlpool mosógépünk van, és évekig lett használva kipucolás nélkül,aztán ilyen ordenáré barnás mocsok jelent meg, utána már ész nélkül lett takarítva, de az volt a gond,hogy ez a vízkőszerű akármi még a ruhák fehér részét is elszinezi, sárgás lett, és az életben nem lehet már kimosni belőle. Rossz, dohos szagú, útálom az egészet. Sejtettem, hogy ez a gépben lerakódott vacak ül meg a ruha anyagban. Olyan szaga van, mint a rozsdás vascsőnek.
2011. júl. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

hát, halljátok....nekem eszembe nem jutna tisztítani (csak kívül :) ), a dob mindig gyönyörűen csillog....az adagolót viszont kellene, csak nemtudom, az thogy kell kiszedni? félek h eltöröm...

amúgy egy előltöltős samsungunk van....3 éve megy...

azt a szűrőt merre kell keresni???? vagy az elöltöltősökben ez másképp működik?

igy elolvasva a kommenteket, a felültöltősek igen babrásnak tünnek. Most a barátom lakásába akarunk venni mosógépet, kcisi a hely, sajna az előszobában fog állni a fürdősz. mellett, ezért szeretnénk felültöltőset venni az azért annyira nem mutatna gázul mitn egy elöltöltős, de igy a felültöltősekről szóló komemnteket olvasva, hát...kedzek kételkedni...

2012. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!