Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Folyton vilagito mennyezeti...

Folyton vilagito mennyezeti lampa. Mitol lehet?

Figyelt kérdés
Vettem a praktikerben egy led mennyezeti lampat a haloszobaba. Felszereltem, bekotottem. Tokeletesen mukodik... legalabb is azt hittem, ugyanis este arra lettem figyelmes, hogy halvanyan fluoreszkal a buraja( kapcsolo lekapcsolt allapotban) par nap mulva leszedtem a burat mert eleg zavaro volt este. Aztan kiderult, hogy nem a bura toltodott fel, hanem a ledek halvannyan izzanak, ha lekaocsolom az aramot az egesz lakasban, akkor ez a problema megszunik, de lekapcsolt villanykapcsoloval is izzik halvanyan a led. Folyton kap aramot... mi lehet a problema?
2020. ápr. 30. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A világítós kapcsolókkal van ilyen jelenség. Ugye a kapcsolónál csak fázis van, ahhoz hogy az világíthasson nulla is kell. Ezt a fogyasztón keresztül veszi. Nagyon pici áramról van szó, amit egy hagyományos izzó meg se érez. A LED lámpák viszont töredék árammal működnek, nekik ez a kicsi is elég, hogy látható fényt bocsássanak ki.
2020. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sima egyszeru muanyag kapcsolo van, nincs benne vilagitas.
2020. ápr. 30. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem világított régen, csak kiégett? Ha nem, akkor viszont a nullát kapcsolja, ami baj. Nézesd meg egy villanyszerelővel.
2020. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az lehet, uj lako vagyok szetszedem megnezem. Koszonom a valaszt.
2020. ápr. 30. 18:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Lepattintottam a kapcsolot. Nem vilagitos...
2020. ápr. 30. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Kapacitiv uton osszeszed annyi energiat, amitol halvanyan vilagit. Torodj bele.
2020. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Megoldható általában a lámpával párhuzamosan kötött megfelelő kondenzátorral vagy ellenállással.
2020. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsoló a nullát szakítja meg, nem a fázist. Nem katasztrófa, a lámpának kb. tökmindegy, de észben kell tartani javítás esetére. Ha meg akarod csinálni és te nem akarsz hozzányúlniu, akkor keress az ismeretségben egy szakit, aki a kapcsolóban átköti madzagokat.
2020. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tipikus elgányolás... Nem a fázist szakítja meg a kapcsoló.
2020. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat mindenkinek, igazatok volt. Megcsinaltattam.
2020. máj. 2. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!