Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu mosógép miért nem öblít...

Hajdu mosógép miért nem öblít rendesen? Habzik az öblítővíz centrifugáláskor.

Figyelt kérdés
Még kétszer megismételtem az öblítőprogramot, akkor sem lett sokkal jobb a helyzet. Nem hiszem, hogy túl sok mosószert használtam volna.

2020. máj. 13. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kapszulát használsz?

A Hajdu még nem centrifugáz a folyamatok között így sokkal nehezebben távozik a mosószer.

Illetve nem keveredett mosószer az öblítő rekeszbe?

2020. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, folyékony mosószert. A mosószeres (nagy) rekeszbe öntöttem szokás szerint. Azt hiszem nem először csinálja ezt, csak nem feltűnő, ha a vége után nézek rá.

Megérett a cserére?

2020. máj. 13. 10:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Energiatakarékossági szempontból mindenképp :)

Rengeteg vizet és áramot használnak, plusz az 560 fordult/perc-es centrifuga fordult sem túl modern.

2020. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyedül élek, ritkán használom, ráadásul most szakembert is kéne hívni. Csak ha elkerülhetetlen.
2020. máj. 13. 14:44
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ha az öreg Energomatról van szó, annál ilyen hiba nincs, bár alapvetően más gépeknél sincs, szerintem.

Vagyis nem a géptől függ.

Kidobni is kár egyébként, ha működik, sokan félreértik ezeket a dolgokat.

Ennél a régi gépnél még nagyobb vízhasználatra méretezték a teljes töltetű programot, aminek persze a melegítéséhez is több energia kell.

De hol van az előírva, hogy nem szabad használni az 1/2-es programot, ami kevesebb vizet és energiát fogyaszt?

Erre még nem jöttem rá. Nem kényszerít semmi a fullos beállításra.

2020. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocs, lemaradt, hogy Energo Lux. Lehet használni majdnem teletöltve feles programmal? Ilyet még nem csináltam az elmúlt majdnem 30 évben.
2020. máj. 13. 18:31
 7/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Pedig a korszerű gépek azt csinálják, kevesebb vizet használnak. Igaz, hogy cserébe tovább tekergetik a dobot, de ez próba kérdése, nem törvényszerű, hogy minden esetben szükséges.

Először is célszerű megfigyelni, hogy amikor feltöltött a mosóprogram, felnyitod a gépet és tapasztalod, hogy mennyi vízben áll a ruha.

Esetleg rájössz, hogy az 1/2 töltet víz nem is olyan kevés, persze attól is függően, hogy mennyi ruhát raktál be.

Amellett belenyúlhatsz, hogy a víz mennyire lúgos / síkos (tapintásra), amiből következtethetsz a mosószer megfelelő arányára (hogy túllőtted vagy nem). Látni kell, hogy ezt is befolyásolja ruházat mennyisége, minősége.

Itt a táblázat mutatja azt is, hogy mikor van benne 10 / 15 / 25 liter víz:

[link]

[link]

[link]

[link]


Alábbi jobb felbontású kép, viszont ez az Energomat (lényegileg hasonló):

[link]

[link]

2020. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a képeket. Megvan még az eredeti "kártya", csak már elég olvashatatlan, el is van rongyolódva. Szinte mindig ugyanazt a 2-3 programot használom, ezért csak ritkán volt rá szükség. Bár továbbra is nyitott kérdés, hogy miért nem öblít rendesen.
2020. máj. 13. 22:54
 9/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Elvileg csak "beállítási" kérdés, mivel technikailag ilyen hiba nem képzelhető el ezeknél, szerintem. Ez a gép vagy jó, vagy nem jó, de ha hibás lenne, azt észrevennéd, ennél sokkal markánsabb tünetekből.

A mosószer megfelelő arányának beállítása viszont nem igazán műszaki kérdés.

Itt ismét utalnék arra, hogy a ruházat mennyisége és minősége is befolyásolja, hogy mennyi mosószer lesz végül túl sok vagy kevés. Ezt segíthet ellenőrizni a tető felnyitásával történő ellenőrzés.

2020. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megnéztem - szokás szerint - hogy mennyi és milyen szennyezettségű ruhához milyen vízkeménység mellett mennyi mosószert javasolnak, és - bár nem tettem mérlegre - ez alapján adagoltam. Jártam már úgy is, hogy kevés volt a mosószer, és büdös maradt az egész, és kénytelen voltam újramosni mindent, és tudtommal a vízkövesedés elkerülésére is jó, ha elegendő mosószer van a gépben. Mindenesetre legközelebb ráteszem a mérlegre a kosarat valahogy, és csak utána adagolom a mosószert. Kösz még egyszer.
2020. máj. 14. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!