Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudhatom, hogy a...

Törpilla1987 kérdése:

Honnan tudhatom, hogy a hálózat elbírja az indukciós főzőlapot és villanysütőt?

Figyelt kérdés
Meg tudjuk mi állapítani vagy villanyszerelőt kell hívni?

2020. jún. 12. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy milyen kismegszakítóid vannak a villanyóránál és hány darab. Ha egy, akkor egyfázisú tűzhelyet kell venni. Ha 25 Amperes akkor maximum 5000 Wattost, ha 32 Amperes akkor maximum 7000 Wattost (egy kicsi ráhagyás van rajta, hogy tévé, számítógép, meg kis fogyasztók mehessenek, de mosógép, mosogatógép, villanysütő már nem mehet mellette, mert le fogja verni). Ha három van, akkor háromfázisú kell, a teljesítménye pedig a legkisebb fázis háromszorosa lehet. Tehát ha van 2x16 és 1x10 Amper, akkor 30 Amperrel számolhatsz, azaz 6500 Wattos a maximum amit én nyugodt szívvel bekötnék egy ilyen hálózatra.
2020. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2020. jún. 12. 09:21
 3/6 Szirty ***** válasza:

Vigyázzunk az ilyen tippekkel!

Ha a lakás elosztó is az óránál van akkor lehet 3 vagy több megszakító egy fázisra is, hiszen nem egy áramkörre szokták kötni az egész lakást.

Én figyelembe venném a bekötési helyhez menő vezeték anyagát és keresztmetszetét is!

2020. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 egy ekkora fogyasztónak szokás külön vezetéket húzni az órától fix bekötésre. A meglévő vezetékre rákötni nem ajánlott, sok gubanc lehet vele. A külön vezetéket pedig saját, megfelelően méretezett kismegszakítóval és fi-relével védik. Nálunk klímánál is így csinálták, pedig az csak 10 Amper, lazán elmenne egy konnektorról is.
2020. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

#4

Tudom hogy kellene kivitelezni.

A kérdésre válaszoltam.

2020. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Mindenképpen beszélünk villanyszerelővel mielőtt bármit is vásárolnánk.
2020. jún. 15. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!