Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szétolvadt a bojler konnektora...

Szétolvadt a bojler konnektora. Merjem úgy használni?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán a bojlerem konnektor dugója megolvadt. A fali konnektor is sérült. Ezt már nem fogom használni, viszont a bojlert valahogy muszály. Pénzem az elkövetkezendő 2 hétben még nem lesz a javításra, de fürödni, tisztálkodni, valahogy muszály. Merjem így használni?


35/L


Képeket a balesetről mellékeltem:


[link]


[link]


2020. júl. 14. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ne használd ha nem akarod, hogy esetleg leégjen az egész ház
2020. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hívjál villanyszerelőt
2020. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet használni. Ilyen hirtelen cuccok bármikor közbejöhetnek, főleg olyanok, amik akár egy kisebb vagyont is "megkövetelnek". Még egy ok, amiért jó gazdagnak lenni :/
2020. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy gond nem lehet, ne pánikolj.


Ha van egy férfi, aki tudja, mi a csavarhúzó vagy akár te, megoldja-megoldod.

Mielőtt piszkálná a szaki ismerős vagy te, kapcsold le az áramot az egész lakásban!!!

Tesztként a szétszedendő konnektorba dugj be egy lámpát, hogy világít e! Részemről, ilyen tenyéren gumis kesztyűt veszek fel bár előtte multiméterrel ellenőrzöm az áramot, de a lámpa is megteszi:

[link]


A képek alapján a bojler villásdugója szerelt-nem gyári kiöntött, így nagyon esélyes, hogy fosul vannak a kábelek benne--kilazultak a szorítócsavarok a kábelek felett.

Meg kell húzni, mert a laza csatlakozás melegedést-olvadást okoz ekkora áramfelvételnél!


Másik oldal az aljzat-konnektor.

Ott szintén lehetséges a lelazulás, hiszen a bojler keményen tud fogyasztani.

A kép alapján ez bőven megállja helyét-rééégi, talán sose ellenőrzött.


Ha megvizsgálva nem a lelazulások a bajt okozók, hanem minden erősen bekötve, akkor a bojler lehet problémás vagy a falban a kábel ( régi vagy új, alu vagy rész...)---sajnos NE használd, de ezt kétlem a fotó alapján, de nem kizárt.


Remélem a földelés bekötve rendesen, mindenhol ( aljzat-villásdugó ).

Szerintem csak lelazulás lesz, akkor olvad meg az egyik villa.

Ha konnektorban a lazulás-ott az olvadás.

2020. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :) A falban alumínium vezetékek vannak. Hosszabbítóval bedugtam a bojlert a nappaliba, ott már réz vezetékek vannak. A dugó normál hőmérsékletű maradt. A fürdőszobai konnektorban nagy mértékben melegedett.

:( Azt tapasztaltam, hogy a víz valamivel hamarabb melegedett fel, mint a fürdőszobai aljzat konnektorba. Tudnál ajánlani villás dugó márkát, aki tényleg jó? Egy ilyen dugót mennyire bonyolult otthon szerelni?

2020. júl. 14. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Lehet az is, hogy már törött a falban az alu vezeték a konnektor mögött, amikor begyűrték, eddig bírta.

Mondjuk jártam úgy, hogy konnektor behelyezéskor eltört a régi alu vezeték...az öröm volt.

Szerintem csak kábel lelazulás lesz.


Villásdugóból szinte mindegy, lényeg a földelés beköthető legyen benne, ezek mind egy kutya csak más a matrica.

Mindegyik megolvad ugyanígy, ma már nem látok bakelit dugót, mint egykor ugye...az bírt mindent, nem véletlen kivonták, mert nem ment a biznisz-eladás.


Azért ajánlom a bojler villásdugó ellenőrzését, mert lehet belül a huzat leolvadt a vezetékről s zárlat könnyen adódhat!!!


Baj esetén lecsapja a biztosítékot 99%, de ezt ne várd meg.

Pattintsd szét azt a dugót...azt hiszem oldalt van két "pucuka" benyomásra vagy egy csavar...valahogy ilyen verziók vannak.

2020. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, meg lehet keresni a hibát, és ki is lehet javítani. Én a kérdésfeltevésed módja miatt javasoltam a villanyszerelőt. Bocsáss meg. Háziasszonynak hittelek.
2020. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

De az alumínium vezetékeket betiltották, nem?

2020. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!