Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Betört a sütőajtó belső üvege...

Betört a sütőajtó belső üvege pirolitikus tisztítás közben. A kereskedő szerint erre nem vonatkozik a jótállás. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Korábban minden probléma nélkül használtam a pirolitikus tisztítást. A legutóbbi alkalommal amikor szerettem volna elvégezni a tisztítást fél óra után szétrobbant az üveg. Mindig nagyon vigyáztunk rá szóval nem volt rajta semmilyen sérülés, nem koccant hozzá soha semmi, tehát rendeltetésszerűen használtuk. Írtam a kereskedőnek, hogy kérem az üveg pótlását. Elküldtem a jótállási jegyet (a 2 évből még 1 év gari van rá).


Ezt a választ kaptam:


Sajnos ez a probléma nem tartozik a garanciális kategóriába egy közel egy éves készüléknél aminél korábban működött a funkció.

Méltányosságból fel tudjuk ajánlani, hogy a sérült üveget megrendeljük Önnek és nagykereskedelmi áron adjuk tovább. ...



Namármost a jótállás nem pont azért van, hogy ha a vállalt idő alatt meghibásodik a készülék (természetesen rendeltetésszerű használat mellett) akkor megjavítják? Nyilván itt elég nehéz bizonyítani, hogy az üveg sérülésmentes volt, mivel ripityára törött, de ezt a választ akkor is nevetségesnek tartom. Múltkor pl a mosogató gépünk Aquastop csöve ment tönkre, ami szintén egy éven keresztül tökéletesen működött mégis szó nélkül kipostázták az újat.


2020. júl. 15. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván itt elég nehéz bizonyítani, hogy az üveg sérülésmentes volt, mivel ripityára törött, de ezt a választ akkor is nevetségesnek tartom."

Hivatkozhatsz a termékszavatosságra, de neked kell(ene) bizonyítanod, hogy az üveg hibájából történt az eset.

Ezt kihasználja a kereskedő, és nyilván nem tesz olyat ami nem kötelessége.

Az megint más dolog, hogy van aki másként gondolja.

De nem róható fel neki, ha elküld a fenébe. A csővel is járhattál volna ugyanígy.

2020. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha a garanciánál nem szerepelt kivételként, akkor illene cserélni.


Csak nem biztos, hogy megéri a balhézást.

Mennyi lenne az a nagykeráras csereüveg?

De természetesen őáltaluk beszerelve, különben bukod a többi garit is, ezt az apróságot gondolom nem forszírozták.

2020. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%
Nem a kereskedőnél, hanem a gyártónál, illetve annak márkaszervizénél kellene érdeklődni, hogy ők mit szólnak ehhez.
2020. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


Lenyugodtam, úgyhogy nem valószínű, hogy belemegyek a vitába. Főleg, hogy 10 000 Ft az üveg, szóval nem egy hatalmas összeg, ami miatt megérné a huzavona....aztán addig sem lesz sütőm. Az üveg egyébkén "Easy Clean", tehát kivehető alapból, tehát nem kell szakszervíznek ragasztgatni.


3-as: A kereskedő adott saját jótállási jegyet, tehát csak nála tudom érvényesíteni (a hivatalos jótállás nincs lepecsételve, kitöltve). Jártam már így más készülékkel, hogy a kereskedő (outlet) adta a saját papírját, aztán közben megszűntek. Jött a hiba, hívtam a márkeszervízt ők meg széttették a karjukat, hogy mivel a kereskedő a saját papírját adta, így nem tudnak mit csinálni. Ráadásul arra a készülékre soha nem volt 2 év gari csak 1, ami meg már lejárt.


Így jártam...

2020. júl. 15. 16:03
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

"Az üveg egyébkén "Easy Clean", tehát kivehető alapból, tehát nem kell szakszervíznek ragasztgatni."

Akkor jó, a biztonság kedvéért jeleztem, nehogy ezzel beszívassanak.

2020. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. Azért majd rákérdezek, hogy az új üvegre hogy lesz a gari.
2020. júl. 16. 09:23
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
jó ötlet. És ha azt mondják, nincs, kérdezd meg, hogy ez mint garancia alá nem tartozó tétel, hol szerepel ez az eredeti garanciában leírva.
2020. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!