Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 30.000 forint alatti elektromo...

30.000 forint alatti elektromos borotváknál mely szedi le az összes szőrszálat? NEM BAJ, ha kétszer/háromszor vissza kell menni, az sem baj, ha nem teljesen simára, de NE kelljen hagyományos borotvát korrigálás végett használni a borotválkozás végén!

Figyelt kérdés

2020. júl. 20. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem baj, akkor semmi baj.
2020. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

30 ezer alatt ilyet nem kapsz.


Nekem Philips körfejes van, mosó állomással (hülyén hangzik, de nem tudom mi a pontos neve). 5 évvel ezelőtt vettem 90 ezer forintért, egy szőrszálat sem hagy.

2020. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Milyen válaszra számítasz? De tényleg? az összes márka össze 30 Ft alatti variánsát használók itt ülnek és várnak a kérdésre?


Viccet félretéve, minden villanyborotva kielégíti az elvárásaid :)


Egy villanyborotva se szedi le egy húzásra a szőrszálat, több irányból végig kell húzni (a szőr növekedési irányával ellentétesen) közbe grimaszolsz (felfújod az arcod hogy minél feszesebb legyen a bőr de majd rájössz). Megjegyzem a sima penge se szedi le egy húzásra, persze ez nagyon függ milyen erős/sűrű a szőröd.


És egyik borotva se tudja olyan simára leszedni mint a penge (mert a villany borotva pengéje és a bőröd között kell lennie egy védő felületnek), de ezt a valóságban alig érzed. Jobb is mert így nem sérül meg a hám réteg kisebb esély a kipattogzásra stb.


Én inkább soros (Braun/Panasonic)rendszerűt ajánlanék a körkéses helyett, mert az jobban elbánik a kicsit hosszabb (több napos) borostával ha úgy adódik.

2020. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Braun van most is, soros, húsz éve harmincezer forint volt (rohadt drága), de sem akkor, sem most nem szedi le mindet, korrigálni kell pengével, nem csak minden irányból történő húzásokra hagy meg teljes szálakat, de a végén már erős nyomásra sem.


Feltételeztem, ha most olcsóbbat veszek (nem olyat, ami mai árfolyamon 70-90 ezernek felel meg) talán az jobb lesz.


És igen, ha vannak valakik, akiknek egy-egy 30 alatt bevált, azok írják le a véleményüket. Ezen válaszokra számítok.

2020. júl. 20. 13:15
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Philips OneBlade esetleg, ami pengés is, elektromos is.

Csak ebből van a gond is, hogy a pengéjét időnként cserélni is kell.

2020. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mr.Q77 ***** válasza:

nekem Braun 7 es series volt (már nem emlékszem mennyibe került) 2000-es évek elején/közepén vehettem kb ~10 évig használtam*. De soha nem volt ilyen gondom amit leírtál pedig nekem erős sűrű a szőröm (ezért is vettem villanyt mert sima penge után sokszor kipattogzott a bőröm), szerintem a te géped tényleg még egy régi konstrukció és/vagy már egyszerűen nem úgy dolgozik ahogy kellene.


Vagy egyszerűen nagyon le/benőtt szőrszálaid is vannak amiket egyszerűen a penge nem tud levágni mert nem megy át a védő szitán.


*Nem volt semmi baj a géppel, csak mivel én szerettem a 2-3 napos borostát az arcomon meg a feleségem is, ezért szakélvágót használok már vagy 7-8 éve (0,4-es) beállítással.

2020. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez van nekem utolsó:


[link]


Már újkorában sem muzsikált valami szépen, pedig nem olcsó darab volt.


Szerinted egy mai 5-ös, vagy 7-es sorozat már nem hagyna meg itt-ott teljes szőrszálakat (hiába mennék át rajta többször is), leszedné mindet?

2020. júl. 20. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:

2-es, körkéses a neve!

Én is szeretnék villanyborotvát venni, azt persze nem tudom, hogy mennyire hatékonyan vág, viszont egész jó vélemények vannak róla, és leírás szerint mindent összeségében a legjobbnak tűnik ennyi pénzért, én is nagyon szemezek vele:

Remington HyperFlex Aqua Pro XR1470

Persze függ a kialakításától is, hogy körkésest vagy sorost akarsz-e venni?

2020. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mr.Q77 ***** válasza:

Nem tudom elképzelni hogy hagyhatna ott szőrszálat (kivétel a benőtt szőr/vagy nehezen hozzáférhető hely) egy komolyabb borotva, egy mai 5 ös 7 es szériának gond nélkül le kell szednie mindent.


Hol hagyott ki anno?

Nyakon? (alsó részen?) ott a szőr sokszor párhozamosan nő a bőrfelülettel?

Közvetlen orrlyukak/cimpák alatt ahova esetleg nehezebben fér oda borotva fej?


Nekem ezek a helyek voltak kritikusak. Ezeken tud segíteni a kitolható kontúrvágó pl követlen az orrcimpa alatt ahova lehet a nagyobb borotva fej nem fér oda teljes felülettel.

2020. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Régen is most is, egy csomószor kellett végigmennem hagyományos borotvával akár centi, két centi átmérőjű területeken, mert hiába mentem át rajtuk többször is a fentebb linkelt Flex Integral-lal, sokkal vastagabb maradt a szőrzet azokon a részeken, mint például mellette.


Egyszerűen, mikor már annyira nyomtam a végén (hátha erővel megy, ha már addig semmivel nem ment rendesen), hogy bevérzett a bőröm, akkor is vastagon hagyta ott a szőrzetet.


Nyakon az értelemszerű, az mindenkinél, akinek férfias, erőteljes szőrzete van, nem gyenge pelyhei, ott mindenkinél problémás, na de az arcon, például a pajesz alatt egészen le az állig?! Ott kellene a legsimábban levinnie, mert az a legkevésbé problémás terület. Mégsem vitte sokszor, úgy, mint a mellette levő részen. Vicc az egész drága pénzért vett gép.


Ezért kérdem, hogy a fent linkelt masinánál húsz évvel fejlettebb, már nem csinál ilyen random-szerű hol vastagon hagyom, hol alaposan csinálom vágásokat?

2020. júl. 21. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!