Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Electrolux vagy a Whirlpool? ...

Electrolux vagy a Whirlpool? Melyik a gagyibb?

Figyelt kérdés
2020. júl. 28. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyik se gagyi. De én az Electrolux márkát minőségibbnek gondolom. Bár az se mindegy, hogy milyen termékről van szó.
2020. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Kétlaki életet élek. Egyik lakásban egy felültöltős Whirlpool mosógép, a másikban egy elöltöltős Electrolux van. A Whirlpool nekem szebben mos, sokkal több a program választék, és értelmes programjai is vannak. Tény, hogy baromi hangos, szó szerint nyekereg az ékszíj (vagy valami, lehet, hogy hülyeséget írtam), egyébként 7 éves kb. De a mai napig tökéletesen működik, és abszolút nem rozsdásodik, pedig ablak nélkül panel fürdőben van.

Az Electrolux pár hónapos, nem csúcs modell, de viszonylag új széria. Inverter motoros, ami valóban halk a mosás alatt, de centrifugáláskor brutális. Ki van szintezve, nem mozog csak hangos. A programok nem éppen hétköznapiak, a Whirpoolon pl. van egy 1 órás program, ami 2,5 kg ruhához van, hétköznapi, nem foltos ruhákhoz tökéletes. Az Electroluxon is lehet rövidíteni a programokat: a pamut programot ha leveszem 47 percre akkor kb 10 percet mos, a többi öblítés, a végén pedig csak felpörgeti centrifugálásnál a dobot és le is áll. De ami a legnagyobb csalódás, hogy egy program végén akár rövidítem akár nem) nem forgatja meg a ruhákat. Ezt már anyukám 20 éves Zanussi mosógépe is tudta. Ami azért probléma, mert ha nem teregetek ki azonnal úgy összegyűrődnek a ruhák, hogy lehetetlenség kivasalni.

Összességében én ha most kellene vennem Whirlpoolt vennék. 70-80 ezer forint, amit ha 10 évente újat kellene vennem akkor nem sajnálnám.

Kicsit részletesre sikeresett, elnézést :)

2020. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik programnál sem rövidíti, ezt akartam :)
2020. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Whirlpool. Rövid élettartama alatt (8 év) kétszer ment tönkre a dobcsapágy, első alkalommal cseréltem, második alkalommal le lett cserélve egy Electroluxra. Ami amúgy átforgatja a ruhát a program végén. Elég értelmes programjai vannak. Soha többet Whirlpool, az biztos.
2020. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy program sem forgat, elöltöltős. A felültöltős forgat a dobnyitás miatt.
2020. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a mostani és az előző is Whirlpool felültöltős volt - én nem értek a mosógépekhez, de anyukám nagyon dícséri! Az előző 8 éves volt, amikor ki kellett benne cserélni a dob körüli tömítőgyűrűt, ez filléres dolog volt, amúgy összesen 12 év után ment tönkre végleg! A mostani is már 10 éves az idén, tavalyelőtt tönkrement benne a szivattyú, alkatrész + munkadíj = cakkpakk 20 ezer Ft, alig 20 perces munkáért, és azóta is tökéletesen működik tovább! Anyukámnak eleve a felültős a megfelelő, és már most megmondta, hogy ha ez is végleg bekrepál, a következő is Whirlpool lesz, annyira elégedett a márkával! Illetve 2 és fél éve vettünk Whirlpool 6. érzék hűtőszekrényt, alulfagyasztós, no frost - eddig semmi baja.

10 éve új építésű lakásba költöztünk, akkor vettünk a konyhaszekrényhez Electrolux beépíthető gáztűzhelyt és villanysütőt. 6 évig laktunk ott, az alatt mindvégig tökéletesen működtek, csupán annyi, hogy a fekete jelölések kezdtek el minimálisan lekopni az inox felületről, de semmi egyéb! Illetve nemrég vettünk egy olcsó (3500 Ft) Electrolux gőzölős vasalót, még csak 3 hónapos, és amúgy is ritkán vasalunk, szóval arról még nem tudok mit mondani!

Összeségében bármijen gépről is legyen szó, mi komolyabban egyik márkában sem csalódtunk, mindkettő nagyon jó, a "gagyi" erős túlzás!

2020. aug. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A whirlpool egy fos. 2,5 éve vettünk egy ilyen márkájú teljesen új hűtőt. Most behalt. Azért egy ilyen árfekvésű gépnél elvárható lenne, hogy 8-10 évig működjön.
2021. febr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!