Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell megoldani ennek a...

Hogyan kell megoldani ennek a mobil klímának a vízkivezetését?

Figyelt kérdés

Adott egy Electrolux EXP34U338HW típusú mobil klímám. A használati utasítást többször átolvasva sem értem, hogy a 3 kivezetőnyílás pontosan mire szolgál és melyiket kell használjam. Itt van a leírás: [link]

Jelenleg nyilván a csak a hűtés üzemmódban lévő megoldás érdekel, de télen fűteni is szeretnék vele, azt meg méginkább nem értem. Illetve azt sem értem, hogy miért csak egy kondenzvíz elevezető csőt adnak hozzá, ha 3 nyílás is van.

Köszönöm előre is a segítséget.



2020. júl. 30. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy a 22. ábrán látható, egyenletes lejtéssel elvezeted pl. egy vödörbe.


A többi nyílás mire való?

Működés közben a keletkező meleg levegőt ki kell vezetni, erre elvileg kellett hogy mellékeljenek egy vastag gégecsövet.

2020. aug. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Túlbonyolították a leírást.

Min irja előttem egy cső a kondenzviznek van , a nagy gégecső pedig a meleglevegöt vezeti ki a szabadba. Ennyi.

2020. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az "informatív" válaszokat. Azt azért csak tudom, hogy a meleg levegőt mi vezeti ki. A gyengébbek kedvéért az alábbi fotón bekarikáztam azokat a kivezető nyílásokat, amit nem értek:

[link]

2020. aug. 3. 13:58
 4/5 gabesz147 ***** válasza:
100%

Szerintem ezek valami szerviz, tisztító nyílások lesznek.

Esetleg üzemen kívül helyezéskor víztelenítés. Kikapcsolt állapotban csavard le a sapkákat és nézd meg, kifolyik e valami.

Ha nem akarod piszkálni, nehogy baj legyen, akkor írj az elektrolux pont hu -ra, küllde be nekik a képet, ott ezt találtam:



Kapcsolat


Mindig örömmel állunk rendelkezésére! Tegye fel kérdését, adja meg elérhetőségét, és rövidesen válaszolunk. Amennyiben mellékletet is szeretne csatolni leveléhez, akkor kérjük, hogy az ugyfelszolgalat@electrolux.com e-mail címre küldje el üzenetét és a csatolmányt.

A vállalatra vonatkozó adatok


Ügyfélszolgálat:

ugyfelszolgalat@electrolux.com

2020. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

CSak a rajz alapján találgatok,attól függ melyik leeresztő nyílást kell használni hogy milyen üzemmódban használod,szárítási(dry)v.hőszivattyús,a legalsó nyílás meg valami "téli tárolás"esetén/előtt/után,valszeg nagyon ritkán kell használni.

Mivel nem egyértelmű-én a szokásos használat közben levenném a két felsőről a kupakokat és megnézném melyikből jön a kondenzvíz és arra kötném a csövet.

Ha meg cső kell akkor a barkácsáruházak kertészeti osztályán méterre lehet kapni többféle vastagságú szilikoncsövet pár száz forintért.

2020. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!