Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógép szivattyú rotorjának...

A mosógép szivattyú rotorjának semmiképp se szabad folyamatosan forgathatónak lennie, mindenképp szakaszosan, mágnesesen ugrik?

Figyelt kérdés

Forrás: Villányi Viktor videói. Most nem találok hirtelen olyat, ahol ezt mutatja.


Azért kérdés, mert most a szűrő mögött óvatosan megforgattam, és folyamatosan forgott, vagy hogy mondjam. Illetve félig állt benne a víz. Bár ez utóbbi gondolom normális is lehet.

A legutóbbi mosásnál még szépen szivattyúzott.


2020. szept. 10. 08:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

[link]



8:23 után kezdi már magyarázni.

2020. szept. 10. 11:43
 12/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

11: Az már egy szinkronmotor, kétségtelenül.

Valamivel kisebb méretben tudták tervezni a forgórészét, valószínűleg kevésbé is melegszik, de amúgy nem nagy a különbség.

Úgyhogy azon sem kell csodálkozni, ha egyik mosógépben simán forog (aszinkron) vagy mágnesesen rugalmas, ahogy ugrik a pólusoknál (szinkron).

2020. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Csak ezt találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=wxMMZLqKsB4


(Lenémítva érdemes nézni.)

2020. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ez meg a vízben forgó forgórész, aminek előnye, hogy nem kell szimmering a tengelyre (hibaforrás), mert egy zárt rendszeren belül van az egész.
2020. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Pedig láttam már ezt a megoldást, de a #7 válasz írásakor eszembe sem jutott, úgy elfelejtettem.
2020. szept. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Egy jól megvilágított fénykép többet segítene.

Amire azt mondhatnám, hogy oké, akkor egy erősebb ember három ujjával belekapaszkodik a propellerbe és addig húzza, amig szét nem jön. Utána ki lehet ganézni legbelül.

Megjegyzem lehet, hogy egyszerűbb lenne valami szakit hívni és megnézetni vele...

2020. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

16


Mármint ezek szerint rossz lehet?

2020. szept. 10. 13:06
 18/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Épp akartam is írni, csak eddig kimaradt: nincs ilyen hiba, hogy "mágnesesből sima" lesz.

Lehet kétféle motor, ami kétféle működésű (ezt már részleteztem).

Vagy ilyen, vagy olyan.

Ráadásul működik is, akkor mi a gond? Semmi.

2020. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

*Mármint ezek szerint rossz lehet?


Itt már bármi lehet. Sőt még az ellenkezője is.

Azért írtam az elején, hogy egy próba-mosás kell, hogy kiderüljön: ír-e hibakódot a gép, vagy szemmel láthatóan tényleg lassabban és gyengébben engedi-e le a vizet.

A leeresztő csövet, ha nem a kádba folyik, akkor erre az időre le kellene csavarni és oda belerakni. Mert még az is lehet, hogy ott el van dugolva a szifonnál stb. stb.

2020. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
=dugulva ...
2020. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!