Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kicsi, gyors, takarékos mosógép?

Kicsi, gyors, takarékos mosógép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2,5 négyzetméteres fürdőszobába szeretnék mosógépet venni, ami viszonylag kicsi.

A régi mosógépünk az ezer éves Hajdú volt ( [link] Ezt fél adaggal használtam mindig, és ha úgy gondoltam, tekertem rajta egyet, és haladtam tovább. Nem használt el 200 liter vizet egy mosáshoz, és nem is volt 2 óra egy mosás.


Tudnátok nekem segíteni? Kicsit kézzel üzemelhetőbbre vágynék, a mostani gépeken van 3 program, 2 gomb és kénytelen vagyok várni, míg készen lesz, ez pedig rengeteg áram és víz.


Köszi :)


2020. szept. 10. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy mai takarékos gép a leghosszabb 90 fokos programon sem fogyaszt annyit mint a régi hajdu egy fél adaggal.

Előbb nézz utána a gépek fogyasztásának...

2020. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Majd írd meg kérdező, ha találtál a világ legjobb kis mosógépétől jobb kis mosógépet, mint az Energomat.

Fogyasztáson sem fog rugózni, akinek elárulom, hogy ebbe a gépbe már 40 éve betervezték azt a titkos programot, ami a mai gépek fullos fogyasztásának felel meg nagyjából.

Ezt a programot egy titkos kóddal lehet előhívni rajta, aminek a titkos jele: 1/2.

2020. szept. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Saját mérési adatok alapján mondod vagy csak mert ezt írták?
2020. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mértem régebben a vízfogyasztást, a felfűtéshez szükséges energia eleve megkerülhetetlen (egyik gép sem melegít fel ugyanannyi vizet semmiből), motor leszarom, meg az egészet úgy különösebben leszarom, nem tétel a fogyasztása és nem is érdekel a szarakodás ezzel kapcsolatban.

Adott egy szimpatikus konstrukció, amihez minden alkatrész van, amiben bármit magam kicserélek /leszarom, ez a véleményem, így parasztosan az egészről.

2020. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*kénytelen vagyok várni, míg készen lesz, ez pedig rengeteg áram...


Hát, ha valaki lekvárt akar főzni a ruhákból, akkor tényleg.

2020. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És az 550 fordulatos centrifugáról mi a véleményed? Hány napig szárad a ruha egy 50 nm-es lakásban mondjuk az őszi hónapokban? Azért ez a mai világban már nem gondolnám, hogy sokaknak perspektíva.

De nem kell ezen felkapni ennyire a cukrot. :)

2020. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!