Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mostani mosógépek miért...

Mostani mosógépek miért akarnak 2-3-4 órát mosni?

Figyelt kérdés

Többségük A++ vagy több és energia takarékosak.

De nem értem h hogyan? Ha egy alap program 2,5 óra hosszú... :o

H lehet ez energia takarékos? :)



2017. júl. 31. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert koszos a ruhád
2017. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
A mostani mosógépek között is találni gyors programosat :)
2017. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából csak arra lettem volna kíváncsi h pl 2-3 órát megy a mosógép, akkor ott hol az energia takarékosság? :)

Na remélem értitek mit írok.. 😁

2017. júl. 31. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:

A mosógépemhez nem tudom,hogy hol a használati,de a mosogatógépünknél pl :öko echo 50fok 3óra 40 perc, 9,5 liter víz és 0,93kwh/ciklus

mindennapi program 50fok 1óra 30 perc,13 liter víz és 1,15kwh/ciklus

2017. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, míg kézzel mosogattam férfi létemre, addig folyóvíz alatt elhasználtam 300 liter melegvizet és egy fél flakon mosgatószert.

Mióta gép mosogat helyettem, azóta 18 liter vízből megúszom és egy kupaknyi gépi mosogatószer fogy. De nyilván ami nekem 5 törlés volt, az neki 100 fröcskölés, hogy lejöjjön. Tehát ő kíméletesebben taperolja, de sokkal többször, így neki is lejön. De ez a sokkal többször taperolja, ez sok időbe kerül.

A költsége viszont csak a tizede.


A mosásnál is. Ahelyett hogy 60 vagy 90 fokon kimosnád pikk-pakk, beteszed energiatakarékos 40 fokos programra előmosással meg enzimes emésztő mosásra. Nyilván 40 fokon hosszabb idő, mire kimosódik a ruha, ha csak simogatod...

2017. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A régi energomat 4A-n megivott kb 120 liter vizet. Ez egy 55 perces program volt, és 4kg ruha volt az ajánlott, ráadásul 0,8kWh volt a fogyasztása (adattábla szerint). A mostani whirlpool gépünk (awt) napi mosáson kér 45 liter vizet, fogyaszt 0,48kWh-t, és mos 1 órán át, 3kg ruhát. Mindkét program 40 fokos, a ruhák kb ugyanolyan tiszták lesznek. Viszont én pamut programot használok, ami fogyaszt 59 liter vizet, 0,6kWh-t, 2 óra 5 perc alatt kimos, és láthatóan jobban, mint anno az energomat. Szóval ja, a nagyságrendekkel kevesebb víz növeli a mosás idejét, de cserébe nemcsak a víz, de az elektromos fogyasztást is csökkenzti (hiszen kevesebb vizet kell felfűtenie). Az újabb gépek még kevesebb vizet használnak, ezzel arányosan nő a mosási idő. De egyébként ilyenkor pl kint mire kimos a következő adag, pont megszárad az előző, tehát szinte felesleges gyorsabban mosnia.
2017. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hogy a 2,5 órához hány fokos mosás társul. Szinte az összes mosószer már 30°C-on is hatékony, a ruhák többségét elég 40-en mosni. Én a 60-at csak munkás ruhánál vagy ágyneműnél használtam a 90-et meg soha sem, csak ha kifőztem vízkőtelenítés miatt.
2017. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Tudod, egy bio müzlis szelet ugyanúgy tele van cukorral, mint a hagyományos társa. De jól hangzik, hogy bio, és sok vásárlót meg is lehet fogni vele.
2017. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a 2-3-4 óra nagy részében nem is csinálnak semmi különöset, csak hagyják, hogy ázzon a ruha.
2017. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az új gépek a vízzel spórolnak nagyon, márpedig 1 centis vízben órákig kell a ruhát forgatni, hogy tényleg ki is mossa. A régi gépek pedig a sokban ki tudták mosni hamar.

Attól, hogy tovább mos még nem sok villanyt fogyaszt alapvetően, mert a kevesebb vizet hamarabb felfűti. És úgy is csak az elején fűt, a mosás háromnegyede már anélkül megy, az öblítések is. Ott csak a villanymotor fogyaszt egy minimálisat.

2017. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!