Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 5 literes fali vízmelegítőben...

5 literes fali vízmelegítőben van egy olyan vezeték, közbe van iktattva egy kis ellenállás vagy nemtom mi az,ha azt a vezetéket másfajtára cserélem az gondot okozhat?

Figyelt kérdés
Kicsit vékonyabb vezetéket rakok de ugyan úgy beforrasztom azt a kis ellenállást,befojásolja a hőkapcsoló működését, a vékonyabb réz vezeték?

#Bojler,
2020. szept. 16. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elég nagy áramfelvétele van egy ilyennek, talán nem kellene annak a 20 centis vezetéknek a vastagságán spórolni.
2020. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hőkorlátozó azt kiderítettem a csőbe kell bedugni a hőpatron mellé?

Mindegy milyen vezetékkel van kötve?

2020. szept. 16. 08:40
 3/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha a hőbiztosítékról van szó, annak érzékelni kell a hőmérsékletet, attól olvad ki.

Csak egy példát mondok, 90 °C-ra van méretezve a hőbiztosíték, de te nem rögzíted a tartály felületéhez, akkor miből veszi észre, hogy már 100 °C-on forr a víz?

De amúgy nem tudom konkrétan, te látod, mi van ráírva.

A vezeték meg a főáramkörben van, a fűtőszál áramát el kell bírnia, a többihez hasonlóan.

Kivétel a jelzőlámpa áramköre.

2020. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ha nem jött volna le: de a fűtőbetét viszont kiégetheti kapásból, ha nem jó helyre rakod.
2020. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem kell privátot írni, pontosan én sem emlékszem.

Egyszer láttam ilyet belülről, az is régen volt.

Inkább azt írnád, mi van ráírva, vagy túl homályosan céloztam rá?

2020. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tom el van mosódva rajta az írás,de ann,it kivenni ,hogy 130 volt.
2020. szept. 16. 08:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a konyhában van egy ilyen vízmelegítő, abban bimetál van.
2020. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Bimetál a hőfokszabályzó, amit tekergetni lehet.

Ezen felül szokás még hőbiztosítékot is alkalmazni, ha a szabályzó elromlana és elkezdené forralni a vizet (biztonsági védelem).

Legalábbis, a régi kis bojlerben még ilyen bimetálos szerkezet volt, ma már a kapilláriscsöves, folyadéktáguló elven működő termosztátok használatosak.

2020. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hajdu ft5,felsős.
2020. szept. 16. 09:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, a biztonsági kioldó bimetál. Nem a tekerőnél, a tartály falára szerelve külön, sorbakötve a fűtőszállal. Hajdú.
2020. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!