Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép miért vágja le a...

Mosógép miért vágja le a biztosítèkot?

Figyelt kérdés

Új LG mosógép.

Ha bedugom az aljzatba akkor levágja a biztosítèkot. Ha visszakapcsolom a biztosítèkot utána jó.


De pl ha kihuzom visszadugom..akkor hallom ahogy a biztosíték kattan.

Nem.mindig veri le..de "megmozgatja".

Mi lehet a baja? Biztosíték? Vagy az aljazt?

Gondolom mivel működés közben nincs baja.. így a hálózatban lehet a hiba.


Csak nem tudom kit hívjak.. villanyszerelőt vagy mosógép szerelőt?



2020. nov. 30. 09:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Se motor se fűtés bekapcsolási áramtranziens? Jelentősen hihetetlen.
2020. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Tápegység...
2020. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a vezérlése 1930-ból való, akkor persze.
2020. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Csak mert pár hónapja valaki tett itt fel kérdést, a dolog vége az lett, hogy 3 napo belül visszaküldte az LG mosógépet. Hasonló volt a tünet.



Ettől függetlenül a Kérdezőnek villanyszerelőt is kell hívnia. :(

2020. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk a motor valamilyen szinten áram alatt van vagy mi, legalábbis jelentősen fékeződik a dob, ha a gép be van dugva a konnektorba. Tök nehéz forgatni.
2020. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

És ha ki van húzva a konnektorból?

Nem a DD-s motor mágnesei fogják, vagy valami extra fékező-rögzítőmű van benne?


Jelen kérdésben a 10A-es kismegszak biztosan hunyó, a kérdező szerintem ha ki is kapcsolt mindent, egyszer csak úgy gondolta, hogy amíg megy a mosógép, megszárítja a haját...

2020. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Bedugásnál verte le neki, én így értem.


Az enyém valami F2J6 nemtudommi, de kihúzott állapotban siklik a dob. Annyira, hogy a ruha is kiesik, ahogy bepakolok és elfordul a dob.

2020. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Hmm elolvastam újra. Tudod mi van? A kapcsolóüzemű táp kondija nyiffantja ki.


"Ha bedugom az aljzatba akkor levágja a biztosítèkot. Ha visszakapcsolom a biztosítèkot utána jó. De pl ha kihuzom visszadugom..akkor hallom ahogy a biztosíték kattan. Nem.mindig veri le..de "megmozgatja". Gondolom mivel működés közben nincs baja.. így a hálózatban lehet a hiba."


Tehát a masina teljesen jól működik a 10A-en is de amikor "hidegen" bedugja a konnektorba, csatt. Pont mint amikor a számítógépet bedugják és ha több is van szeretik kilőni a FI relét. Csak az itt nemvan, vagy nem fotózta le, vagy nem tudjuk.


Ha nem húzogatná ki-be akkor mindig áram alatt maradna, nem lőne ki a kismegszak sem.

2020. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!