Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép dobja semennyire se...

Mosógép dobja semennyire se kotyoghat?

Figyelt kérdés

Én vagyok, akinek vibrál a mosógépe, csak tanácstalan vagyok, hogy a garanciális szerviz kiröhög-e, ha felhívom őket ezzel. Bár engem a probléma zavar.


Szóval kicsit megrángattam a dobot és pár milliméternyi kotyogás van benne. Nem arra gondolok, amikor az üsttel együtt rugózik. Hanem kvázi fel tudom emelni a felső pereménél fogva olyan kb. 3 millimétert, ott megakad, kicsit koppan majd vissza tudom engedni ugyanennyit, megakad, picit koppan.


Legutolsó mosásnál a vibráláson kívül semmi gond nem volt, tompán kopogott, de ilyet más gépnél is hallani, de amúgy halk volt, semmi extra hanghatás, éles fémes kopogás nem volt. A remegés pedig az első pillanattól fennáll, akkor még kivártam, milyen arányban fordul elő, csak néha-néha vagy szinte mindig. Sajnos szinte mindig.


2020. nov. 30. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés lesz, de régebben én is benéztem, kivetted-e beszerelés után hátulról a dobrögzítő csavarokat? A kérdésre visszatérve, az biztos hogy nem természetes hogy vibrál és feltudod emelni illetve az sem hogy koppanó hangot hallassz. Mindenképpen hívd fel őket, nem röhöghetnek ki hisz te egy átlag felhasználó vagy nem tudhatod hogy szabad-e ilyet csinálnia vagy sem.
2020. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kíváncsiságból rákerestem a Whirlpool Zen-re.


[link]


Pont ugyanannyira rázkódik az én LG-m, mint a videó végefelé ez a zen. És ez szerintem nem természetes. Engem zavar.


A kopogásra: nincs semmiféle rendellenes vagy erős



A dob olyan, mint amikor valami rosszul van rögzítve és holtjátéka van. Legalábbis az a benyomásom, ahogy megmozgatom.



Természetesen kivettem a dobrögzítő csavarokat. :)

Különben ennél jobban vibrálna.



A korábbi azonos márkájú mosógép sok-sok évet kibírt, a márkáról ma is szinte kizárólag jót hallani, annyi, hogy ezt is a fogyasztói társadalomra tervezték.

Nem gondoltam volna, hogy így járok.

2020. nov. 30. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy mostanában a márkátlan cuccok sokkal strapabíróbbak mint a nagy márkások. Én egy névtelen Candy mosógépet használok 3 éve semmi baja, tökéletesen működik, ráadásul sokkal olcsóbb volt mint a Whirpool vagy az LG
2020. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából a 6 éves mosógépek statisztikáit kellene megnézni. Ott már lehet, hogy az AEG, LG, Electrolux stb ismertebbek javára billenne a mérleg.


Plusz az LG pl szupercsendes (inkább az a baj, hogy az ember nem hallja, ha lejár), el lehet képzelni franciakonyhába is, ha történetesen ott fér el.


Plusz ha (ismét: több év után) megnézzük, hogy melyik hogy bánt a ruhákkal,akkor lehet, hogy megint a nagyok győznek.



14 éves LG-t cseréltem és van 14 éves ruhám is. Igaz, azok már "otthoniak".



Amúgy konkrétan a dob kotyogásáról valaki valamit? :)



Utánanéztem a neten, amit nem kellene, mert ez ugyanolyan, mint az emberi szervezet esetén is... Na mindegy, sajnos a kütyük érdekelnek valamennyire kiskorom óta.


És a net alapján bármilyen kotyogás bajt jelent, viszont egyéb tüneteket is említenek mellé.


Nálam kotyog és vibrál. Kb ennyi. Nincs más tünet. Full halk a motor, ha megforgatom a dobot kézzel, némán, simán, könnyen jár.



Az a típus vagyok, aki idegeskedni fog a szerelő kiérkezéséig, plusz érdekel is, ezért kérdezősködöm.

2020. nov. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!