Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tegnap előtt vettünk egy...

Tegnap előtt vettünk egy olajradiátort Hausmax-ot és alig füti fel a szobámat mitől lehet szerintetek? Többi lenn

Figyelt kérdés
Na szóval újonnan vettünk egy olajradiátort Hausmax-ot. A szobám pontosan hány négyetméter nem tudom de talán 3x 3-as. Nem épp a legnagyobb szoba, feltekertem a radiátoron mindent maxon és alig fűti fel a szobám és a termosztát kb 5 percenként ki-be kapcsol tanácsokat kérnék szépen :)

2020. dec. 24. 21:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és amikor a termosztát ki-be kapcsol akkor elkezd kattogni a radiátor
2020. dec. 24. 21:51
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

nem inkább hausmeister?

Van rajta egy ezüst színű matrica arról olvasd le a pontos típusát és írd meg nekünk légyszi! Type, model, valami ilyen nézen van rajta. Vagy fotózd le azt is jó.


Milyen kapcsoló van rajta? 1, 2? és még a hőfokszabályzó?


Amikor a termpsztát ki-be kapcsol akkor temészetes a kattogás, hiszen a radiátor melegszik, és lehül, tágul, zsogordik: kattog

2020. dec. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus...sajnos.

Egy olajradiátor,érezhetően kb egy portafülkét képes befűteni.

Tudom... :)


Maxra tekerve még sűrűbben kikapcsolgat,mert nagyon felmelegszik.

2020. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat szerintetek vigyük vissza mert 2 év gari van rajta? egy teljesen elektromos radiátor az jobb lenne?
2020. dec. 24. 22:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi infónk nincs róla, hogy mekkora a teljesítménye. Leírásban vannak technológiai infók, az alapján megtudjuk mondani, de ha van egy 10 nm-res szobád, akkor a térfogat legalább 20-25 m^3, ahhoz már nem elég a leggyengébb olajradiátor
2020. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Modellje: W-OR 2500 11 F 2500 watt teljesitmény
2020. dec. 24. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván tudod,hogy az "ilyen" mobilradiátorok rengeteget fogyasztanak.

Egy normál méretű szobába,valamiféle közvetlen hőátadású valami kéne.Fűtőszálas elektromos...pl.

Nem fogod kifűteni vele,de legalább érezhető lesz.

Az olajradiátor,melegíti az "olajat",ami melegíti a vas testet,ami melegít...

A fűtőszálas eszközök közvetlenül a levegőt fűtik,ezért jobb a hőérzet.

2020. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

W-OR 2500-11 F írja a kérdező priviben a típust.

én ezt a lerás találtam róla

[link]

magyart nem...

2020. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra elég, hogy ne fagyj meg :D
2020. dec. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
27%

Ezekkel a csöppség radiátorokkal vigyázni kell, mert nem tartós üzemre vannak tervezve, és akár szét is robbanhatnak...


Nézz meg egy régi, ugyanekkora teljesítményű radiátort, és nézd meg ezt.

Naugye? A hőtágulásnak is valahol el _kell_ férnie és a folyadékok nem összenyomhatóak.

2020. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!