Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen varrógépet vegyek...

Milyen varrógépet vegyek teljesen kezdőként? Az olcsó, kevésbé ismert márkákról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Még sose használtam varrógépet. Kissebb javítások, farmer felaljazás és cipzár csere lenne főképp a cél. Mivel elég ritkán használnám szerintem, ezért valamilyen olcsóbb gépet keresnék. Milyet érdemes venni? Érdemes ilyen esetben névtelen márkát venni? (15-30 körül: Hausmeister, Tristal, Winkel)

2021. jan. 5. 11:32
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Viheti akár az acéllemezt is ha le van fingva"

Éppen ez a lényeg, hogy ezek a Rubinák az ipari varrógépek strapabíróságát hozzák. Nem esnek szét. És ha bármi hibás benne, olcsón szerelhető.

Nekünk egy 1985-ös jószág van, a kopóalkatrész-csere szükségessége kimerült egy orsóház-cserében.

A Singernek 5 év alatt szétkopott a talpemelő karja, állandóan leejti a talpat, a műanyag szálvezető az alsó orsó körül elkopott és a netről beszerezhetőek fröccsöntési minőség miatt működésképtelenek, minden drága hozzá, folytathatnám.


Egy hobbivarrónőt egy életre kiszolgál egy Rubina.

Kínából rendeltem hozzá egy 52 darabos talpkészletet, ami elvileg Singer-kompatibilis, valójában ehhez jó, így már mindent tud, többet is, mint ami otthon bármikor kellhet.

2021. jan. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A brother varrógépekről mi a véleményetek? Kb 40 körül van, de tudja ami nekem kell.
2021. jan. 6. 13:02
 13/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem rosszak, csak a sok műanyag elem ott sem az élettartam garanciája.


Van egy 1912-es Pfaffunk, a pedálos asztalával együtt vagy 60 kiló, van rajta egy fokozat nélkül állítható sebességű előre- és hátramenet, ennyi a varratfunkció, de ezt 102 éve tudja hiba nélkül.

:)

Nem eladó. :D

2021. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!