Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Autóvillamosság és akkumulátor...

Autóvillamosság és akkumulátor karbantartás,hogyan?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni az autó akksival kapcsolatosan,hogy valahol az interneten olvadtam,hogy a mini napelemmel lehet potolni azt a kevés áramot ami elmegy a kocsi nemhasználása idején.

Én 6 hétig nem használtam a kocsit és 1 kulcsra begyult és a benzin miatt meg állt,újraindítottam de mar az akksi nem bírta.

A kérdésem az,hogy tényleg napelemmel amikor nem használom potolható-e az elveszett áram,és ha igen ,hogy kössem be?Valóban van egy mini 12v-os napelem panelom.


Azért kérdezem mert elege laikus vagyok ebben a szakmában.

Előre is köszönöm.



2021. jan. 25. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ki szokták venni az akksitha hosszabb ideig nincs használva,és töltés után visszateszik.

Ilyen tegyünk rá napellemet,meg stb...szerintem hülyeség..

Akkor meg a kutya ,macska le fogja verni és az lesz a baj...

Nem kell túlbonyolítani..

2021. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Annak idején az első generációs Audi TT-hez adtak egy kb 25X15 cm napelem panelt amit a szélvédő mögé kellett rakni, a csatiját meg a szivargyújtóba dugni. Elméletileg a hosszú állásidő alatt nem engedte lemerülni az aksit. Hogy bevált-e, nem tudom, de léteznek ennek a komolyabb verziói is, ami már töltésvezérlős. Hasznos dolog ha mondjuk egy-két hónapot áll a kocsid a kikötőben amíg te vitorlázol. A korszerű autókban mindig van valami fogyasztás, ha kiveszed a slusszkulcsot, rádió memóriaőrzése, riasztó, GPS-GPRS. Nem nagy fogyasztók, de pár hét alatt leültetik az aksit ha nincs töltés.Persze ehhez az kell, hogy az autó szabadban álljon, és lehetőleg a napelemet pár óráig érje a nap. Ha garázsban van az autó, és benne hagyod az aksit akkor jobb ha 3-4 hetente utánatöltesz, vagy kapható pár ezerért csepptöltő, azt folyamatosan rajtahagyhatod az aksin. A Lidl-ben szokott lenni 5-6 ezerért olyan töltő, ami tudja a kondicionálást is.
2021. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A napelem panelom 12V,most akkor a két drót ami le lóg a +,-sarokrol ráköthetem az akksira,vagy más tehendőm is van?
2021. jan. 25. 18:03
 4/10 Szirty ***** válasza:
64%

Ne csináld ha nem akarsz bajt!

Az akku és a napelem közé kell egy elektronika ami biztosítja hogy ne legyen baj (hogy egyszerűen fogalmazzak).

2021. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kell hozzá töltésvezérlő,ami meggátolja az aksi túltöltését,és megakadályozza a visszáramot, ugyanis a napelemen keresztül le is merítheted az aksidat ha éppen nem tölt.
2021. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12 voltal amúgy sem tudsz tölteni...

14,4-14,6 Volt kell.

Másik,,hogy hány milliamperes az a mini napellem...

2021. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A névleges 12 V panelek üresjáratban 17-18 voltosak. Ha kisteljesítményű a panel, akkor elméletileg nem kell töltésszabályzó, de akkor annyit is ér, mert télen, borús időben elhanyagolható a teljesítmény, vagyis semmi haszna. Ha már 10-15 Wattos a modul, akkor azzal szabályzás nélkül túl lehet tölteni az aksit, főleg nyáron.
2021. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű saccolni. Ha mondjuk 50 Ah-s az akku, és 6 hét alatt lemerül, akkor az fogalomalkotási közelítéssel 50 mA állandó terhelés (+önki). Praktikusan 10-20 mA állandó töltéssel tehát jól ki lehet tolni a 6 hetet. Bár előfordulhat, hogy valakit elrabolnak egy iraki túra alatt, és 2 év tárgyalás után szabadítanak ki, és az illetőnek se rokona, se barátja, se kutyája, se szomszédja, de azt azért lehetne azt mondani, hogy havonta egyszer már csak be kéne indítani a verdát, és tenni három kört. Kockásak lesznek a gumik, rozsdásak lesznek a motor alkatrészei belül, elereszti az AC a benzint...
2021. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Több haszna lenne annak a napelemnek ha a kerti lámpákat tőltené...
2021. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsát!
2021. jan. 25. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!