Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú Aquastic 120 literes...

Hajdú Aquastic 120 literes bojlert hány évente kell vízkőteleníteni/karbantartani és nagyjából mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Idén 2 éves a bojler, 2019 februárjában lett felszerelve.

#villanybojler #Hajdú Aquastic
2021. febr. 16. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól hogy mennyire kemény a víz nálad.Extrém esetben fél éves gyakorisággal is kell.
2021. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arról fogalmam sincs, hogy milyen kemény a víz, de annyira azért nem hiszem, hogy fél évente kelljen.


Viszont összehasonlításképpen: az előző villanybojler szintén Hajdú volt (150 literes) és az utolsó szűk 6 évében biztosan nem volt karbantartva. Az utolsó karbantartása talán 2013 első felében lehetett, utána pedig biztosan nem volt, egészen a 2019 februári tönkremenetelig. Egészen addig hibátlanul ment. 2019 januárjában kezdte produkálni az első tüneteket: a tartályból kifolyó rozsdás vizet és az aljából való csöpögést. Szóval így nézve a víz keménysége nem lehet vészes, ha 6 évig bírta vízkőtelenítés és fűtőszálcsere nélkül...



(Röviden: 6 évig azért nem volt karbantartva, mert 2013 tavaszán hunyt el Édesapám, minden ilyesmiről Ő gondoskodott a háznál - ezért írtam feltételes módban, hogy 2013 első felében LEHETETT az utolsó karbantartása -, én pedig tudatlan voltam, mert fogalmam sem volt, hogy a bojlereket időnként át kell nézetni. Ezzel akkor szembesültem és tudtam meg, mikor 2019 februárjában tönkrement.)

2021. febr. 16. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
A vízkövesedés tünete a sutyorgó hang melegítés közben. Minél több a vízkő, annál hangosabb. Egy idő után annyi a vízkő, hogy a túlmelegedés érzékelő lekapcsol. Az esetek legnagyobb részében ettől nem szokott semmi meghibásodni. Ezt megvárhatod, és csak ekkor érdemes vízkőtleníteni, mivel elég macerás művelet, fölösleges kiadás ez miatt rendszeresen szerelőt hívni.
2021. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!