Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajdú bojler vízkőtelenítéséné...

Hajdú bojler vízkőtelenítésénél, hogyan kell a benne lévő vizet kiereszteni?

Figyelt kérdés

Már 4 éves és azt gondolom, hogy itt lenne az ideje.

Azt tudom, hogy a nyomáscsökkentő szelepnél is le lehet engedni, csak az túl sokáig tartana azon a vékony csövön.

Arra gondoltam, hogy ha elzárom a bejövő hidegvizet, akkor a kádba bele tudom ereszteni, ha ott kinyitom a csapot.

Jól gondolom?



2021. jan. 16. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha kád felett van én mindig lelazítottom az alap lapot, így ürül le a leggyorsabban.

A csapon csak úgy nem fog kifolyni csak ha levegőt adsz neki.

2021. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nálam nem a kád felett van sajnos.

Ha kinyitom a kád és a mosdó csapot is, akkor kap -elvileg- onnan is levegőt.

2021. jan. 16. 14:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Általában azt szokták csinálni, hogy ha nem is a biztonsági szelepen ereszted le, akkor utána meg szokták bontani a csövezést. sajnos az az elgondolás, hogy elzárod a bojler hidegvízágát, és a kádba engeded le a melegvizet nem fog működni, mivel a bojlerben van egy csö ami felmegy a tetjéig, és onnan vételezed a melegvizet. Vagyis csak pár liter vizet tudsz így leereszteni.
2021. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-as válaszomat folytatva. Ez esetben is ki kell nyitnod a melegvízcsapokat, hogy kapjon levegőt a bojler.
2021. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszodat.

Az elgondolásom szerint, a melegvíz, a hidegvizes vízcsapok megnyitásakor ott kifolyik a kádba.

Ugyanis a bojlernél elzárt bemenő hidegvízcsap nem egyenlő a kádnál és mosdónál lévőkkel.

2021. jan. 16. 15:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor te arra gondolsz, hogy ha elzárnád a főcsapot, akkor egyik helyen hidegvízcsapot megnyitva másikon meg a meleget megnyitva, hogy kapjon levegőt a bojler,le tudnád ereszteni. Csak sajnos le kell hogy törjem az elméletedet, ugyanis a biztonsági szelep egyúttal visszafolyásgátló is.
2021. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt is meg kell nyitni nyílván, de majd kiderül.

Nem most csinálom, csak ha jobb idő lesz majd. De előbb-utóbb meg szeretném oldani, na meg kicserélni benne, ha valami szükséges lesz.

2021. jan. 16. 15:38
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy mindenképpen köszönöm, hogy időt szántál rám.
2021. jan. 16. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Szivesen
2021. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vedd le a biztonsági szelepek, vagy nyisd ki, meleg ágnál adj neki levegőt és annyi
2021. jan. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!