Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rosszul bekotott aram tette...

Rosszul bekotott aram tette tonkre a mikrot es a mosogepet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problema a kovetkezo. Most koltoztem alberletbe, vettem egy uj mosogepet. A mosogep es a mikro egy hosszabbitoba volt bedugva. Kb 1 het ott tartozkodas utan egyik este valami lecsapta a biztositekot. Visszakapcsoltam, majd utana tapasztaltam hogy a mikrom elromlott, egyaltalan nem mukodik, illetve az uj mosogepemnek is lottek. Elinditas utan lekapcsol, illetve elkezdenek villogni a gombok, es a kijelzo is. Kicsereltem a hosszabbitot, es azzal sem mukodik. Mi lehet a problema?

2021. febr. 24. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez tipikusan az a probléma, amit ki kell mérni, mert valami katyvasz lehet az áramkörben. Szólj a főbérlőnek, mert ez jó eséllyel az ő problémája, nem a tiéd.
2021. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha három fázis jön be, nullaszakadás volt. Nekünk is az nyírta ki 3 hete a hűtőt, a kazánt, a videómagnót, a telefontöltőt, meg pár kütyü tápját (magát a kütyüt nem).
2021. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Főbérlő dolga lenne az áram rendbetétele.
2021. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Főbérlőnek reméljük van biztosítása.


Nem biztos, hogy a hálózattal van gond, lehet a hosszabbító a probléma. Villanyszerelőt kell hívni.

Amúgy a fi relé vagy a kismegszakító oldott le?

2021. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Ezt mindenféleképpen jelezd a főbérlőnek!
2021. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudok elképzelni olyat, hogy nulla-szakadástól két fázis megy rá a készülékekre.
2021. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szirty ***** válasza:
53%

"Nem tudok elképzelni olyat, hogy nulla-szakadástól két fázis megy rá a készülékekre."


Közvetlenül nem is. Az viszont előfordul hogy míg az egyik fázison nagyobb teljesítményű fogyasztók vannak a másikon meg kisebbek, akkor a nagyobb teljesítményűn keresztül a kisebb kap 400V-ot illetve 230-nál többet.

2021. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Pedig de!

Nálunk, társasház, 4 emelet és van a villany "strang".

2 szomszédos lakás, 1 szekrényben a 2 óra.

Egyik lakásé az egyik fázis, másik lakásé a másik.

A 0-juk pedig közös, össze van kötve.

Ez igaz, de az összekötött közös 0 viszont "leszakadt" a felfelé futó "strang" 0-ról.

Két lakás "osztozott" pillanatnyi terhelés függvényében az akkor még 380V-on.

Kinek mikor mennyi jutott..

2021. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7-8


Na lyóóó.

De ez az eset egészen más, amikor csak a hosszabbító végén lévő két készülék krepál be.

Valami tranziensre tudok gondolni, ami valamelyik készülékből jöhetett.

2021. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Egy jó tanács a jövőre nézve:


Valami lacsapta az automatát.

Ami égve maradt, műkszik, azt nem bántom, de minden mást lekapcsolok, kihúzok a konnektorból, s csak ezután csapom fel az automatát.

Ezután el lehet "szórakozni" azzal, hogy mi okozta.

2021. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!