Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Térképes Roomba másnál is...

Térképes Roomba másnál is tévedt már el?

Figyelt kérdés

Egy ajtó (és egy kellemes küszöb) vezet ki az előszobába, onnan nyílik az egyik irányból a konyha, a másik irányból pedig a fürdőszoba.



A dokkolóról kitalál mind a háromba, sőt, takarítás közben is eltalál egyikből a másikba, az app helyesen írja, hogy épp hol van. Viszont nem talál vissza a dokkolóba! A fürdő és a konyha között jár fel-alá és a két helyiség dokkoló felőli falát döngeti (járkál mellette és néha nekimegy, olykor erőből vagy többször), mintha ki tudná dönteni és így megmenekülne a küszöbtől is.


Full takarítást is ott fejezi be és eltéved, futtattam direkt térképező módban és akkor is ott fejezte be és eltévedt. Olyan kb. 10 perc után egyszercsak megtalálja a szükséges ajtót és onnan már visszajön. Ha kitartóan elé állok, hogy csak az ajtó felé legyen szabad útja, akkor is sikerül neki.


Reset után szintén.


A neten nem találtam okosságot, sőt, mintha másnak nem lenne ilyen problémája. Vagy csak rosszul kerestem rá.


Amúgy meglehetősen pontosnak néz ki a térkép, a keep out zone-okat észleli (kék villanással jelzi is), a küszöbön innen sehol se téved el, sőt, hazatalál akkor is, ha csak leteszem valahol. A konyha-fürdő-előszoba hármassal van gond.



Van még megoldás a térkép törlésén kívül? Más is járt már így?

Simán szisztematikus Roombával vagy más márkával kapcsolatban is kíváncsi vagyok az esetleges tapasztalatokra!


2021. márc. 20. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A dokkoló elhelyezésekor betartottad a használati útmutatóban lévő távolságokat? Nem lehet, hogy valami árnyékolja az infrajelet, ezért nem találja?
2021. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor a konyhában van pl, hazafelé elindul egyenesen a fürdőszobába - itt a térkép alapján kellene még tájékozódnia, mert még nem láthatja a dokkoló jeleit. A hálószobában végképp nem láthatja a dokkoló jeleit, mert a fal komplettül kitakarja, mégis hazatalál. :/
2021. márc. 20. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Mégis csak azt tudom tanácsolni, hogy töröld a térképet, tedd máshová a dokkot, térképeztesd fel újra a lakást és ha azután is ezt csinálja, akkor keresd fel az ügyfélszolgálatot.
2021. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tudja hogy ot van a fal másik oldalán a dock, csak nem tudja, hogy ott fal van.
2021. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Totál úgy tűnik.

Illetve az egyik fal másik oldalán még van kb 5 méter a dokkig, de az irány az. Mintha megjegyezné, hogy ott az akadály (küszöb) és a falon át próbálná kikerülni.

2021. márc. 20. 17:35
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos újratérképezés után is ugyanez, azzal kiegészülve, hogy miután elsőre nem sikerült átmennie a küszöbön (megjegyzem, túl közel próbálta az ajtófélfához, ott már csak a félfába is beleakad), már kifelé is a falon át akart menni.


Most a küszöbön túli helyiségeket direkt nem osztottam fel.


Tökéletesen navigál egyébként, tökéletes térképet készít, mindig tudja, hol van, hazatalál.


Viszont az a küszöbös átjáró...



Elég sok ok van, amiért a Roombákat részesítem előnyben, eléggé sajnálom, hogy az a helyzet, ami.



Más hallott bugról, ami ezt okozhatja? Vagy tapasztalt bugot? Vagy hasonló viselkedést?

2021. márc. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!