Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Samsung vagy Gree klíma?

Samsung vagy Gree klíma?

Figyelt kérdés

Elég sok márkájú klíma van, a kérdésben szereplő kettőn gondolkozom. Ti melyiket javasolnátok? Esetleg egy harmadik fajtát?


A Samsung azért tűnik csábítóbbnak, mert ugyanazon az áron - elvileg - halkabb, nagyobb terület lefedésére képes, kevesebb áramot fogyaszt. Nagyjából 200e forint lenne a keretem.


2021. márc. 28. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gree típusú klímám van már több éve, ezzel is fűtők télen és nincs vele semmi gond, elégedett vagyok a márkával.
2021. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az szerintem annyira nem mérvadó, hogy te mennyiért tudod megvenni a neten a klímát. Lehet, hogy olcsóbb a Samsung, de sok klímás, legalábbis itt a Gree klímáit éípti be , amit persze kedvezményesen szerez be, de a kedvezményt nem fogja oadaadni neked, és nem is szeretné elbukni a nyereséget, ezért neked annyival drábább lesz majd a beszerelés. 200 ezerből meg szerintem nem lesz neked kílmád. Páromnak tavaly , ismerősi alapon 230-ért szereltek fel egy 3,5kW-os Gee-t, ami amúgy 280-lett volna. Nekem meg úgy 4 éve csak a beszerelés volt 60 ezer.
2021. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az árat külön számoltam, csak a klímára, beszerelés nélkül.
2021. márc. 28. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Gree
2021. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amelyik tetszik mindegyik jó. Nekem mondjuk a samsunggal volt szívás a gree-vel nem, meg sok mással se, szóval csak a Samsung volt a rossz de nem jelent semmit.
2021. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gree, de ezt így indoklás nélkül értelmetlen leírni. Igazából Gree klímát láttam közelről, használtam és használok is, tudom miben jók és miben nem, Samsungot pedig még csak közelről sem láttam, nemhogy használtam volna. Így nem tudom összehasonlítani a két gyártót. Leírom nagyjából amit gondolok a Gree-ről, hátha valaki tud mellé Samsungról is véleményt mondani, a kettőből meg már el lehet indulni.

A Gree elég elterjtedt gyártó, a kínaiak közöl talán a legjobb,

legmegbízhatóbb, a szerelők között is elterjedt, vagy mert jó, vagy mert ezen van a legnagyobb nyereség, hallottam én már mindent.

Gyakorlatilag rengeteg "matricázóüzem" működik, ahol részben vagy egészben egy Gree klímára kerül x cég matricája és kisebb-nagyobb eltérésekkel ugyanazt adják tízféle néven és áron.

Kinézetben elég jókat tudnak alkotni a Gree-nél, bekapcsolod és teszi a dolgát, gyorsan hűt és fűt, kevés meghibásodással, ha mégis hiba adódna, szerintem könnyen lehet hozzá alkatrészt szerezni. Típustól függően vannak halkabb és hangosabban működő Gree kültérik és beltérik, általánosságban inkább a hangosabb a jellemző. A talán egyetlen negatív pont a leszabályozás, főleg fűtésnél. Vagy meg sem adják, vagy valótlant állítanak a specifikációban, a klíma a közelében nincs annak az értéknek, ahová papíron le tudna szabályozni, helyette már sokkal hamarabb, sokkal magasabb fogyasztásnál kikapcsol mert túlfűt vagy túlhűt, pedig egy folyamatosan működő klíma komfortosabb és kevésbé használódik, mint ami folyamatosan leáll és elindul. Sok a panasz a leszabályozásra, alul egy Gree klímát szinte nem is lehet méretezni, túlméretezni viszont nagyon könnyű. Azonban egy megfelelő méretű helyiségben egy jól kiválasztott Gree klíma picit magasabb hanggal, kiválóan ellátja a feladatát.

2021. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"egy jól kiválasztott Gree klíma picit magasabb hanggal, kiválóan ellátja a feladatát."

Nálunk 2 Gree dolgozik.

Az egyik pillanatnyilag is fűt a hálóban, olyan halkan, hogy az alvást nem zavarja.

2021. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 - Szerencsés esetben a fűtés hangja közel egyforma más gyártóval összehasonlítva, kedvezőtlenebb esetben, mivel a beltéri a legkisebb fordulaton is nagy mennyiségű levegőt megmozgat (és ehhez a kompresszor teljesítménye is magas, kész is a túlméretezés), a hangja is nagy. Volt benne részem, az előző Gree klímám nagyon hangos volt, a jelenlegi (Gree belsővel, de nem Gree matricával) rendben van. Az emberek tűrésköszübe is más. Ha van lehetőség, élőben kell meghallgatni, ki mit tud elviselni.

Fűtésnél általában egy Gree klíma kültérijében ordít a ventilátor, elég magas fordulaton pörög. A beltérit nézve hűtésnél is mindig van a levegőáramlásnak hangja, ennél kisebb fordulat nincs, még más klímáknál (főleg japán gyártóknál) konkrétan tényleg nem hallani a beltérit egy méternél messzebbről, ellenben érezni, hogy jön a hideg levegő.

Van egy japán klímám is (Mitsubishi), össze tudom hasonlítani, jóval halkabb a kültéri, a japán beltéri meg már túl halk, annyira lassan indul és annyira vissza veszi a fordulatot, hogy az életben nem fűt fel automata ventilátorral (kicsi a levegőáramlás), a hőfokváltozásra is nagyon lassan reagál, nem is értem, hogy gondolta ezt a működést a gyártó. A Gree gyorsan indul, egy percen belül reagál a hőfokváltozásra (pl. szellőztetésnél), ezt nagyon szeretem benne. A Mitsubishi mellett eshet 4-5 fokot is a hőmérséklet egy szellőztetésnél, iszonyú lassan reagál.

2021. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!