Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit tegyek ha nem mos rendesen...

Mit tegyek ha nem mos rendesen a mosogatógépem? Hogyan javítsam meg?

Figyelt kérdés
Pár napja nem mos a mosogatógépem. A tabletta nem oldódik fel és a poharakon tányérokon darabkák is maradnak. Kitakaritottam, nem volt eltudadva sehol. De takaritás után sem mos rendesen. A víz lemegy azzal nincs probléma.

2021. máj. 11. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Igen.
2021. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A forgókarokat is kitisztítottad?

Megnézted, hogy nincsenek-e elakadva a karok?


Ha ennyire koszosan maradnak az edények, akkor gyanús, hogy nincs megfelelő vízsugár-nyomás....

2021. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kitiaztitottam a fogókarokat is, szépen forognak. A tányérok is melegek miután befejeződik a mosás. Minden úgy néz ki jól működik és mégsem.
2021. máj. 11. 12:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt a tablettát használod? Én egyszer olyan vacakot vettem, hogy hasonló volt az eredmény.

Mielőtt elindítottad, ellenőrizted, el tudnak-e forogni a karok? Ha úgy pakolsz, beakadhatnak.

Só van benne? Ha kevés, az is tud ocsmány végeredményt okozni.

2021. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Velem előfordult, hogy elfelejtettem mosogatóport beletenni, és úgy is csilivili tisztára mosta a tányérokat a gép. A forró víz + nyomás elvégzi a munka nagyrészét.

Szóval ha ételmaradék van a mosogatás után, akkor vagy a karokkal vagy a víznyomással (motor) lehet baj.

2021. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ugyan azt a márkájú tablettát használom régóta eddig sárgát, most zöldet vettem belőle, nem tudom mennyiben különböznek, lehet váltanom kellene?

A só tartályában víz van, megnéztem milyen víz és tiszta volt,eddig valaki más tette bele nekem a sót akinek van otthol mosogató gépe és jobban ért hozzá így nem tudom hogy ott víznek kell e lennie. Használt mosogató gép , én csak 1 éve használom, jó állapotban van és sűrűn takarítom.

2021. máj. 11. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:

A sótartályban víznek kell lennie, ez teljesen természetes.

De a kijelző esetleg nem világít, hogy pótolnod kéne a sót?


Bár önmagában a sóhiány inkább vízköves poharakat eredményez, nem pedig az általad jelzett problémát.

2021. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű más mosogató kapszulát kell vegyek. Meglátom ez mennyire fog segíteni.

Köszönöm mindenki válaszát.

Még várom a válaszokat.

2021. máj. 11. 13:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Amikor nekem nem mosogatott rendesen a gép (Indesit), a szokott körök (tisztítás, üresen futtatás tisztítószerrel) után szerelőt hívtam hozzá és kiderült hogy a motorral volt valami gond. Ez egy 10 év feletti gép, de amúgy nagyon jól működik, és a szerelő is a javítást tanácsolta, kicserélt benne valami motort, és azóta megint rendesen mosogat.

Ha szereted a gépet, és amúgy jól működött, szerintem megéri egy szerelőt hívni hozzá.

2021. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A sóhiány is okozhatja.
2021. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!