Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szárító gép tapasztalaotk,...

Szárító gép tapasztalaotk, Tényleg megéri a hőszivattyús? Milyen van nektek és mennyire vagytolk elégedettek vele?

Figyelt kérdés

Egyesült Királyságban élek, itt szinte nélkülözhetetlen a szárító gép, egyrészt ki nagyon ritkán lehet tetegetni sok eső miatt, bent pedig a nedves levegő sokszor így is gondot okoz, penészt, még pára elszívót is használnom kell. Szóval tudom hogy a ki teregetés a legjobb, de sajnos kivitelezhetetlen sokszor. Főleg most hogy kisbabám lesz, és sokat kell majd mosnom. Mosható pelenkát is fogok használni, mert az eladóbható nagyon drága.

Ami miatt nem vagyok biztos hogy a hőszivattyús lenne a legjonbb, az az hogy nem akarom hosszú órákig szárítani a ruhákat, illetve olvastam, hogy ha meghibásodik drágább a javítás, illetve több a hiba lehetősége is, a több alkatrész miatt. De nem tudom mennyi energiát lehetne vele spórolni. Kb napi 1 töltéssel menne. Ha csak havi kb 4 fontot, vagyis kb 1800-2000 forintot, lehet nem érné meg nekem a plusz idő miatt.

Esetleg valaki tudna adni tapasztalati tanácsot? Még sosem volt szárító gépem. Esetleg bevált,nem túl drága márkákat is ajánlhattok.


2021. máj. 14. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki, minden gépnél ott van a teljesítménye, beszorzod azzal ahány órát megy és elosztod az áram egységárával.
2021. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csakis a hőszivattyús jöhet szóba, vagy a hagyományost a villanyóra elé kell bekötni. Egyébként amit a pelenkán megspórolsz, a többszöröse mehet a villanyszámlára.
2021. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
tekintve hogy az áram baromi drága, a hőszivattyús meg a legtakarékosabb, így ez nem is kérdés
2021. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Tényleg csak azért írom, mert a tudomány rovatban tettél fel egy bárgyú idióta kérdést.

A szárítógép egy baromság sznoboknak. Arra találták ki, hogy megspórolj vele kb 5 perc munkát. Nem tudom, a te ottani műkörmös órabéred alapján ez tényleg megéri-e, de gyanítom, NEM.

Még akkor sem, ha töndibündei édesegycsillag babád pelenkáiról lesz szó. De ez FIZIKA, tudod, amit te nem tanultál.

Mellesleg a hőszivattyúnak valóban vannak előnyei, megtakaritasz 30-40 százalék energiát, de kérlek ne a marketinges dumákból indulj ki. Tudod, azt épp a hozzád hasonló idiótáknak találták ki.

2021. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Átverés,csak marketig fogás .
2021. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Angliáról beszélünk, itt egyrészt nagyon esős az éghajlat, másrészt sok ház nincs rendesen sziegtelve és penészedik. ha erről fogalmad sincs (láthatóan nincs) akkor légyszi ne próbálj meg okosodni
2021. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A 4. Válaszolónak üzenném,hogy elektronikus eszközök azon belül háztartási gépek kategóriában van a kérdés.

És sajnos így hogy nem tudok kiteregetni az esetek 85% ban mert esős az éghajlat, ezért sokszor bent kell teregetnem ami még több energia mert a fűtésnek kell mennie nyitott ablaknál, plusz pára elszivónak hogy ne pesznészesedjen be a fal. És mint valaki írta angliában sokszor a házak szigetelésével is gond van. Nálunk is. Bérelt lakás. Egyébként a bérleti szerződésben is benne van hogy bent nem teregetnék vizes ruhákat. Gyermek mellet nem hagyhatom hogy netán bepenészesedjen a fal. Felnőtnek sem egészséges.

Szóval mosható pelenka nélkül is kell a szárítógép, az csak egy plusz amiért szükseg van rá. Egyébként hihetetlen hogy egy ilyen ártatlan kérdésre is támadnak egyesek és magyarázkodni kell hogy megértse.

2021. máj. 14. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:

De az miért baj, ha 2-3 órán át szárít?

Csodára ne számíts a géptől, akármilyet is veszel. A ruhák összemennek benne, szinte egy fast fashon ruhagyártó cég (Zara, H&M...) ruhái sem tehetők be a gépbe, fakulnak benne a ruhák, és amitől mindenki el van ájulva, hogy mennyi szöszt összeszed, az nem szösz, az a ruha anyaga, ami az egymáshoz dörzsölödés közben jön ki az anyagból, egyszóval: koptatja is őket. Cserébe tényleg szárazra szárít mindent, havi költsége nem számottevő.

Én a helyedben vennék egy legolcsóbb hőszivattyúst, amiben a törölközőket, ágyneműket szárítanám, a többi ruhát pedig teregetném, és vennék mellé egy párátlanító gépet.

2021. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindent nem tennék bele, ez tuti. Törölközőt, ágyneműt, fehérneműt és törlőkendőket teszek bele általában, plusz itthoni ruhákat. Valóban koptatja a ruhákat és kicsit össze is mennek, de tény, hogy szárazan veszem ki a gépből. Nekem általában másfél órát szokott menni, automatikusan állítja be az időt, hőfokot, mindent. Miele gépem van. Magamtól nem vettem volna ilyen drágát, de a ház előző tulaja itthagyta.
2021. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Volt már mósó szárító gépem, azt tudom hogy az anyagot vékonyítja. De nem igazán szerettem azt mert egész nap ment egy program. Viszont mindent száritanék ha tudnék. Nem hordunk drága ruhákat. Hétköznapokban egyszerű Primarokos régi pólókat leggingseket, melegítőket. Ha megyünk vendégségbe, vagy valamikyen eseményre akkor veszünk fel szép kabátot, inget ruhákat, de azokat amúgy is kézzel mosom, és ritka alkalom. Vagy szárazon tisztítatjuk pl téli kabátot évente egyszer. Arra jutottma hogy veszek egy sima kondenzációs szárítót. Köszönöm a segítő hozzá szólásokat.
2021. máj. 15. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!