Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőszivattyús klímával fűtés...

Hőszivattyús klímával fűtés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ez mennyire gazdaságos módja a fűtésnek. Én 16 és egy 13 nm-es szobát szeretnék fűteni vele.

Ha ilyennel fűtesz, mekkora területet és mennyire jön ki a villanyszámlád egy keményebb téli hónapban?



2021. márc. 12. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Teljességgel gazdaságtalan mert drága az ára, a beszerelése, és az üzemeltetése.

Ráadásul keményebb hidegben hatástalan.


Ne árust kérdezz, hanem VALÓS felhasználót.

A legjobb, ha visszaolvasod a hasonló kérdéseket.

2021. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%

A klímák elsősorban hűtésre valók.

Többnyire kicsivel csak a nulla fok alatt használhatóak, mert ha már hidegebb van akkor beindul bennük az elektromos fűtés mint egy hősugárzóban. + a tálcafűtés, hogy ne jegesedjen.

Ennek az ellenkezőjét csak a klímaszerelők állítják.

2021. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem itt, mert valós felhasználót szeretnék kérdezni, saját tapasztalattal. :)
2021. márc. 12. 11:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlják most ezt, én is kíváncsi vagyok. Arra is, hogy valóban hatástalan-e keményebb hidegben.
2021. márc. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem arra való, hogy egy öreg épületet modernizálj, hanem arra, hogy egy modern épület új fűtése legyen. -15 °C alatt csak vészhelyzeti fűtésed lesz, ami kb. olyan, mint ha egy kenyérpirító fűtőszálával akarnád felmelegíteni a szoba levegőjét - magyarán az tényleg villanyszámla zabáló - de ha jól hőszigetelt a lakás és úgy van beprogramozva, hogy nappal felfűtse a légteret, éjszaka meg képes megtartani akkor gazdaságos tud lenni.
2021. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hőszivattyú nélküli klíma nem létezik, pontosabban nagyon régóta csak hőszivattyús, fűteni is képes klímákat árulnak. Alapvetően a klímás fűtés gazdaságos, tiszta, kényelmes és még százféle okot fel lehetne hozni, miért jó, mint ahogy ugyanennyi hátrányt is, attól függ, kit kérdezel. Nekem a negatívumok felsorolása nem is igazán menne. Én nagyon klímapárti vagyok, értem a működésüket, ismerem a klímák előnyeit és a hátrányait, sőt a felszereléssel is tisztában vagyok. A szerelők szeretik annak beállítani (mint minden szakember a saját szakmáját), de azért a klímaszerelés nem egy atomfizika.

Pár éve egy munkahelyem által ismerkedtem meg komolyabban a klímás fűtéssel, azóta itthon is klímával fűtök. Ezerféle gyártó és klíma van, azon belül ezernyi funkció, ami benne van az adott klímában, vagy nincs. Jó és megbízható (nem felétlenül drága) klímát választva a fentebb leírt dolgoktól nem kell félni. Nagyobb hidegben csökken a hatásfokuk, többet fogyasztanak (mint ahogy fából vagy gázból is több fogy), azonban a tapasztalatok szerint -15 foknál sem állank meg azok a klímák amiket -15 fokig ajánlanak fűtésre. Ahogyan nézem, Magyarországon nincs olyan tél, ami kifektetne egy jó és jól felszerelt klímát. Itt nincs -20 fok alatti hőmérséklet hetekig, de még a -10 fok alatti hőmérséklet is ritka. Az éghajlat miatt itt szintén felesleges a tálcafűtés, nincs olyan tartós hideg, hogy a jégképződésből probléma legyen. Ezzel szemben a kínai gyártók 0 foknál bekapcsolják a tálcafűtést ami mindig megy, még akkor is, ha ki van kapcsolva a klíma. Ha nincs tálcafűtés nincs ez a probléma és nincs oránkénti 80-100 W plusz fogyasztás sem. Persze le lehet húzni a tálcafűtés csatlakozóját is, hibát nem okoz és ugyanúgy nem fog belefagyni a víz sem, tapasztalat.

Itthon egy 16 m2-es szobát fűtök, jelen pillanatban 200 W alatti fogyasztással, a klíma 24 órában működik, soha nincs kikapcsolva. 0 fokban még elvagyok 200-350 W fogyasztásból, minél hidegebb van, annál több áramot fogyaszt, ezen nem kell meglepődni. H tarifával simán felezni lehet a téli fogyasztást, azoban van egy ára a H-s villanyóra beszerelésnek, így kis helyiségek fűtése miatt, ahol amúgy is keveset fogyaszt egy klíma, nincs értelme a bekötésnek, mert sosem térül meg.

Ilyen kis szobába nem az a lényeg, hogy 2.5 vagy 3.5 kW-os klíma kell, hanem az adott klíma minél jobban le tudjon szabályozni, így lesz folyamatos és gazdaságos a működése, miközben tizedre tartja a hőfokot. Nem pedig villámgyorsan befűt, majd ki-be kapcsolgat, odavágva a fogyasztásnak, hőmérsékletnek és a hőérzetnek.

Oldalakat tudnék még írni, de ha engem kérdezel, jó irányba haladsz, ha a klímás fűtés felé fordulsz.

2021. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, Én klímákkal fűtök egy régi házat falun,kb.70m2. 2db fűtésre optimalizált 5,3 és 3,5kw-os gépek. Mivel van 3 gyermekem, így állandó 24 fokon tartom a házat.így a 2 klíma fogyasztása még az idei leghidegebb időben sem érte el a napi 30kW-h-t.(Februárban 4napon át volt -10alatt,leghidegebb éjszaka -14fok volt.) Pontosan a mai napig Január 1-től Március 13. eddig 400,94kwh fogyott (ez a 3,5kW-os gép adata, a nagyobb ennek duplája).Ezt az applikáció is teljesen egyértelműen visszaigazolja (energy monitor),valamint a villanyóra is.Ez H tarifával nincs 12000ft,ami korábban fával minimum havi 30ezer volt. Nekem a kissebb 3,5kW-os fűt kb.19,5m2-t pélának arra amit kérdeztél.Amit tapasztaltam ez a gép kb. átlag napi 5kW-h-át fogyaszt mikor februárban volt az a durván 4 hidegebb nap sem ment 8kW-h fölé a fogyasztás/nap.A gépek mindkettő -25fokos az adatlapja alapján, a bekerülési összeg, pedig lényegesen olcsobb volt bármely más alternatívánál(gáz, vegyes tüzelés), ami szóba jöhetett. Szóval szerintem nem drága klímával fűteni, sőt. De ahogyan az előttem szóló is írta, csak bátran, persze járd körbe a kérdéseket ami felmerül benned mindenképp. Tőlem a mai napig kérdezik az ismerőseim is, h de tényleg annak ellenére, h van egy aplikáció ami méri a napi fogyasztást, gépekre bontva napra pontosan, ez összehasonlítható a villanyórával, és sokan még úgy is kételkednek, h a legkisebb gyermekem alig múlt 1 éves, h de biztos fagyoskodunk. Nem nem fagyoskodunk, Olcsón tisztán kellmes hőmérsékleten élünk, és nem utolsó sorban a gyerekeim idén még nem voltak betegek, még náthásak is cska egyszer, ami az elmúlt években nem így volt. Ezalapján és abból kiindulva, h a szűrőkön mi porréteget látok a 2heti tisztításnál, én arra következtetek, h nagyban befolyásolja a levegő tisztaságát is a klímák használata.
2021. márc. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Végül kértem véleményezést az energetikai szakértőtől aki készítette hozzá az energetikai tanúsítványt. Itt hagyom, hátha később valakinek a hasznára válhat. Azt tudni érdemes, hogy ez egy 32 nm-es lakás, 5 cm-es szigeteléssel, nincs körbefűtve. Legfelső emelet, felette padlás, ám a födém nincsen szigetelve. A nyílászárók újak. Jelenleg 2 konvektor van és villyanbojler.


És akkor ez energetikai szakértő számításai:

A kiindulási (jelenlegi) állapot

GG kategória - 464,66% - 12850 kWh gáz - 1140 kWh elektromos áram (184670 Ft/év)


Norvég fűtőpanelek + villanybojler

JJ kategória - 785,6% - 9740 kWh elektromos áram (370120 Ft/év )


Kondenzációs kombi kazán

HH kategória - 330,2% - 11135 kWh gáz - 90 kWh elektromos áram(szivattyú) (125905 Ft/év )


Konvektor csere(min. 93% hatásfokúra) + villanybojler

HH kategória - 394,8% - 10411 kWh gáz - 1140 kWh elektromos áram (157841 Ft/év )


Konvektor csere(min. 93% hatásfokúra) + átfolyós gázvízmelegítő

HH kategória - 344,8% - 11892 kWh gáz (130812 Ft/év )


Split + átfolyós gázvízmelegítő

HH kategória - 320,2% - 1470 kWh gáz - 3440 kWh elektromos áram (146890 Ft/év )( Split H-tarifáról 98730 Ft/év )


Split + villanybojler

HH kategória - 369,6% - 4580 kWh elektromos áram (174040 Ft/év ) ( Split H-tarifáról 125880 Ft/év )


Minden rendszer marad a jelenlegi, de a padlásra felkerül 25cm hőszigetelés

GG kategória - 309,8% - 7505 kWh gáz - 1140 kWh elektromos áram (125875 Ft/év )

2021. márc. 13. 09:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! 60 négyzetméteres családi ház, 8cm-es szigeteléssel, új nyílászárokkal, H tarifával, 1db.LG Deluxe 2,5kW-os, 1db. LG Deluxe 3,5 kW-os inverteres klímákkal. Ez a 2. szezonunk ilyen fűtéssel és az a tapasztalatunk, hogy kicsivel több, mint 2000kW megy el H tarifával. Tehát 70-80ezer forint, 22-23 fokos benti hőmérsékletet tartva, amikor otthon vagyunk ( 18 fok amikor nem vagyunk otthon).
2021. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es, az nem kevés akkor :/
2021. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!